1. Головна
  2. Оперативна інформація

Святослав Кравчук: «Завдання влади і громадськості – запобігти наркотичному впливу на молодь»

       Перший заступник міського голови Святослав Кравчук під час засідання міської координаційної ради з проблем ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та наркоманії, з питань профілактики і протидії пияцтву, алкоголізму та тютюнокурінню зазначив, що у місті ведеться активна робота з протидії наркоманії. Силові структури виявляють наркозалежних та тих, що розповсюджують наркотики. Велику роль у цьому питанні відіграють благодійні громадські організації. Та все ж, за словами Святослава Євгеновича, завдання перед владою і громадськістю стоїть дуже складне. В першу чергу, необхідно запобігти наркотичному впливу на нашу молодь. Нам треба освічене та здорове майбутнє нашої держави.

       Завідувач поліклінічним відділенням обласного наркологічного диспансеру Ростислав Луцюк констатував той факт, що ситуація щодо поширення наркоманії у Луцьку протягом останніх років залишається стабільною.

       За його словами, за шість місяців цього року, порівняно з аналогічним періодом минулого, наркотична залежність зменшилася від 4, 89% до 3,83%.

       «За цей період на облік у наркологічний диспансер взято 8 осіб, - розповів Ростислав Луцюк. - Проте цей показник не відповідає дійсності. Адже, відповідно до законодавства, лікарі повинні питати згоду, чи хочуть наркозалежні стояти на обліку у лікарняному закладі. Вісім осіб – це ті люди, яким уже байдуже, чи перебувають вони на обліку, чи ні».

       Тим більше, що зараз стає більше наркозалежних, які вживають синтетичний наркотик. Виявити їх можна лише у стані наркотичного сп’яніння. На сьогоднішній день в аптечній мережі доступні медикаменти, що мають наркотичні складники, і ці ліки можна придбати без рецепту.

       Цікавило членів координаційної ради питання замісної терапії для наркозалежних. Як розповів Ростислав Луцюк, зараз на замісній терапії у наркодиспансері перебуває 50 осіб, у поліклініках № 1 – 6, № 2 – 7, № 3 відповідно 8 осіб.   Замісна терапія використовується для так званих «свідомих» споживачів наркотичних речовин. Та все ж, за його словами, необхідний диференційований підхід до цієї проблеми. Для прикладу, призначати замісну терапію на 2 – 3 роки. Зараз вона необмежена. Тобто наркозалежний може усе своє життя приходити до поліклініки і отримувати замінник наркотика. А це не спонукає людину завершити наркозалежність.

 

       Відділ інформаційної роботи міської ради

       (777904, 777946, 720665)