1. Головна
  2. Оперативна інформація

Терапія казкою

       Луцький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Волинська обласна громадська організація «Корпорація щастя» організували заняття з казкотерапії для дітей з сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах.

       За словами керівника організації «Корпорації щастя», арт-терапевта, Ольги Созонік, дітки працюватимуть за програмою «Країна Зодіакалії».

       «Під час серії занять хлопчикам та дівчаткам у формі казок буде розказано про знаки зодіаку, особливості їх характеру, що дасть діткам можливість дослідити себе у творчій формі, дізнатися про дружбу і про свої таланти, подумати над своїми мріями і поділитися своїми вміннями – розповідає пані Ольга. – Казки насичені позитивним сюжетом, а заняття проходять під звуки музики природи. Це є особливо важливим для дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Таким діткам у житті буде складніше віднайти свою дорогу, але цей невеликий досвід гармонійного спілкування може стати для них «рятівною соломинкою», новою моделлю поведінки, прикладом створення «інших» відносин, які відрізняються від тих, що є у їхніх сім’ях. Тому дуже тішуся налагодженню співпраці з Луцьким міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та впровадженням цього проекту. Сподіваюся, що наша спільна робота принесе користь дітям».

       Арт-терапевт Ольга Созонік зауважила, що казкотерапія – це відносно новий метод роботи із дітьми, що передбачає застосування сюжетів казок у цілях виховання і корекції поведінки дітей. За її словами, наші предки використовували казкотерапію для дітей несвідомо – через казки передавали дитині життєвий досвід, ставлення до навколишнього світу, моральні норми і принципи, звичаї і традиції. На сьогодні дуже часто казкотерапія поєднується із арт-терапією, ігровою терапією, драма терапією, тобто по завершенні казки дитина отримує завдання зобразити героїв казки, пограти в гру або зіграти ролі героїв казки.

       Використовуючи цілеспрямовано сюжет казки у дитини можна формувати активну життєву позицію, закладати прагнення до співпраці і поваги, допомагати у казковій формі віднаходити рішення певних труднощів дитини.

       Заняття із казкотерапії проходить наступним чином – спочатку дітям зачитується казка, потім триває обговорення героїв, сюжету казки, а на завершення діти малюють свої враження від прочитаної казки. Обов’язковим етапом роботи є представлення своєї роботи  –   час, коли дитина висловлює свою думку стосовно тієї або іншої ситуації. Тут арт-терапевт може попрацювати зі складнощами дитини  –  вплинути, підказати, порадити, при цьому використовуючи неформальний метод роботи. Таким чином відбувається виховання дитини у досить легкій, цікавій і новій формі, яка є привабливою і прийнятною для дитини.

       Казкотерапія – як один із напрямків арт-терапії (лікування творчістю) широко застосовується у Європі та США у дитячих садочках, школах і навіть у лікарнях існують спеціально обладнані кімнати для таких занять.

       До речі казкотерапія рекомендована не лише дітям, а застосовується і у роботі з дорослими, адже усі ми родом із дитинства.

       Складіть свою казку – вам справді буде цікаво!

  

       Луцький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді