1. Головна
  2. Оперативна інформація

У 2018 році День міста відзначать у вересні

Після довгого обговорення питання про встановлення дати відзначення Дня міста, було вирішено провести його на другу суботу, неділю вересня у 2018-му році. До такого висновку прийшли депутати під час пленарного засідання 44-ї сесії Луцької міської ради.

Попередньо, цьому рішенню передувало звернення Волинської єпархії Української Православної церкви Київського патріархату у квітні з пропозицією перенесення Дня міста на 22 травня — День святого Миколи Чудотворця, покровителя Луцька. У травні цього ж року до міської ради надійшло звернення від громадської організації “Волинський актив молоді” з пропозицією - датою відзначення Дня Луцька обрати другу неділю вересня. Окрім цього, було зареєстровано електронну петицію на сайті Луцької міської ради, в якій День міста пропонували перенести на 31 липня, до річниці надання Луцьку Магдебурзького права.

Відповідно, пропозиції було розглянуто у виконавчих органах і проведено протягом травня-червня на сайті Луцької міської ради електронне опитування громадської думки лучан щодо потреби перенесення дати Дня міста. В опитуванні взяли участь 349 лучан, 153 із котрих віддали свій голос за встановлення дати відзначення на другі вихідні (субота, неділя) вересня.

“На практиці попередніх років ми бачимо, що в літній період дуже багато людей у відпустках, студенти роз'їжджаються по домівках, провідують родичів за містом. І часто ті лучани, що мають бажання долучитися до святкування Дня міста — не можуть, по причині своєї відсутності. Ми провели аналіз: більшість обласних центрів України святкує у вересні. Чудовий період! Люди повертаються з відпусток, студенти і школярі повертаються на навчання, відсутня спека. І, на мою думку, потрібно подивитися, як пройде святкування цього року, а тоді вже приймати рішення”, - запропонував радник міського голови Ігор Поліщук.

“Якщо 24 серпня приходить багато лучан і для них це є, дійсно, свято, то після Дня Незалежності на День міста люди практично не приходять. Ми проводимо масу атракцій, заходів, на які приходить кілька чоловік. То для чого ми це робимо — галочки, формальності? Чи все ж ми повинні думати про лучан?” - зауважив секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт.

Тож, зважаючи не необхідність перенесення Дня міста, було вирішено у 2018 році провести свято у другу суботу, неділю вересня. В подальшому, за результатами обговорення і підсумків цьогорічного святкування, буде затверджено остаточне рішення.


 

Відділ інформаційної роботи міської ради

 

(777904, 777946, 724727, 720665)