1. Головна
  2. Оперативна інформація

У бібліотеці «ДіМ» презентували книгу письменниці Оксани Драчковської

У бібліотеці «ДіМ» презентували книгу письменниці Оксани Драчковської

У бібліотеці «ДіМ» (проспект Президента Грушевського,1) відбулася зустріч з письменницею, журналісткою і сміливою мамою з Чернівців Оксаною Драчковською та її книгою - казкою про інклюзію «Зайчик-нестрибайчик та його смілива мама». Ця книга – автобіографічна, про авторку та її сина Назарка, який, на жаль, із самого народження є дитиною з інвалідністю. У казці зображено маленького зайчика, який маючи певні фізичні вади, пересувається на візочку, тому і є «нестрибайчик».

 

До зали бібліотеки завітали учні 4 класу ЗОШ №22. Саме в 4 класі навчається і Назар, який приїхав з мамою з м. Чернівців на презентацію і дуже чекав зустрічі з однолітками. Модератор зустрічі - волинська письменниця Ореста Осійчук, повела розмову з письменницею на тему книги, спілкувалися про мотивацію її написання, про те, кому буде вона цікава і про враження від нашого міста.

 

Розповідь пані Оксани переривалася беліччю запитань від присутніх на презентації представників Ресурсного центру «Кольорова капустинка», інтеграційної студії «Сонячні люди» та батьків, для яких тема книжки найбільш хвилююча. Отримав порцію запитань від дітей і Назар: про улюблений предмет у школі, про друзів, чи любить гуляти і чим найбільше полюбляє займатись у вільний час.

 

По закінченню презентації ще довго велись розмови дорослих з письменницею Оксаною Драчковською про її життєві перемоги і творчі справи. А Назарка оточили однолітки, бо ще не на всі питанні отримали відповіді, не всі подарунки подарували.

 

Книга отримала відзнаку конкурсу «Коронація слова» у 2018 році як найкраще інклюзивне оповідання і отримала спецвідзнаку на конкурсі «Молода коронація слова», увійшла до довгого списку премії «Дитяча книга року ВВС – 2019».

Співорганізатор зустрічі - творча команда проєкту «Фронтера» .

 

Департамент культури Луцької міської ради