1. Головна
  2. Оперативна інформація

У бюджетних закладах міста впроваджують енергозберігаючі заходи

У бюджетних закладах міста впроваджують енергозберігаючі заходи

    Сьогодні зранку у нашому місті відбувся міжнародний науково-практичний круглий стіл у рамках Дня сталої енергії. Опісля цього заходу учасники мали змогу оглянути виконані пілотні заходи проекту з НЕФКО «Реалізація енергозберігаючих заходів в бюджетних установах міста Луцька» у ДНЗ №21, ДНЗ №11, оглянули виконані заходи у ОСББ на просп. Відродження, 22а, пілотні заходи проекту «Енергія для мерів сходу» в ДНЗ № 7; проведені енергозберігаючі заходи, фінансовані з бюджету міста та за кошти від реалізації квот в рамках Кіотського протоколу, у Луцькому центрі первинної медико-санітарної допомоги.

   Так, першим об'єктом ,куди завітали учасники, став дошкільний навчальний заклад № 21, який знаходиться у мікрорайоні ЛПЗ. Заступник міського голови Тарас Яковлев зауважив, що цей садок особливий, адже його відвідують діти з певними фізичними вадами. Саме тому було вирішено спрямувати кошти на впровадження енергозберігаючих заходів у цей навчальний заклад. За його словами, за кошти Північної Екологічної Фінансової Корпорації (НЕФКО) встановлено нові вікна та двері, індивідуальний тепловий пункт, регулятори навантаження тепла, термостатичні крани гарячої води, модернізовано систему освітлення, здійснено теплову ізоляцію трубопроводів та арматури. На це були затрачені кошти у розмірі близько 430 тисяч гривень.

   Начальник відділу з енергозбереження управління економіки міської ради Костянтин Патракеєв зауважив, що в цьому садочку замінено усі лампи на енергозберігаючі. За його словами, на кранах встановлені спеціальні розсіювачі та регулятори температури води.

   Потому учасники заходу побували у гімназії № 21. Заступник міського голови Тарас Яковлев розповів, що у цьому навчальному закладі за кредитні кошти НЕФКО встановлено чотири індивідуальні теплові пункти. Крім того, утеплено фасад басейну та частини навчального корпусу, замінено вікна та двері, модернізовано систему басейну, встановлено регулятори навантаження тепла, здійснено теплову ізоляцію трубопроводів та арматури, модернізовано систему освітлення.

    Ряд робіт з впровадження енергозберігаючих заходів проведено у ДНЗ № 11. У цьому садочку є басейн і раніше необхідно було щодня міняти у ньому воду. Це доволі дороговартісний процес. Нині ж тут встановили систему рециркуляції для басейну. Вона дасть можливість очищати воду та не спускати її щодня.

    Також, за словами заступника міського голови Тараса Яковлева, встановлено регулятори навантаження тепла, модернізовано систему освітлення, здійснено теплову ізоляцію трубопроводів та арматури, встановлено індивідуальний тепловий пункт.

    Завітали учасники круглого столу й у дитячий садочок № 7. На відміну від вищезазначених закладів, тут енергозберігаючі заходи впроваджено за грантові кошти проекту «Енергія для мерів Сходу», головним партнером якого виступає Болонський університет, фінансує Європейська комісія за співфінансування Луцької міської ради. У цьому закладі встановлено індивідуальний тепловий пункт, частково замінено вікна та двері.

    У Луцькому центрі первинної медико-санітарної допомоги, де побували учасники круглого столу, ще у 2012 році було встановлено ІТП. Варто зауважити, що індивідуальний тепловий пункт дав значну економію коштів. Споживання теплоносія зменшилося приблизно на 40 %. Крім того, за радіаторами опалення було встановлено захисні екрани.

   Тарас Яковлев зауважив, що у всіх закладах охорони здоров'я планують встановити ІТП. Також індивідуальні теплові пункти хочуть обладнати і в закладах бюджетної сфери.

   Згодом було проведено роботи з утеплення фасаду та заміну вікон. На це використано кошти від реалізації квот по Кіотському протоколу.

    У рамках сьогоднішнього огляду побували учасники круглого столу й у будинку на проспекті Відродження, 22 а. Це колишній гуртожиток. Нині тут створено ОСББ. Люди вирішили відмовитися від послуг ЖКП і самостійно опікуватися станом житла. Голова Асоціації ОСББ “Лучани” Юлія Саботюк зауважила, що завдяки встановленню індивідуального теплового пункту, їм вдалося досягнути значної економії коштів. За її словами, вартість опалення одного квадратного метра житла виходить майже удвічі дешевше, ніж в інших будинках без ІТП. Ці гроші спрямовують на ремонтні роботи. Так, уже утеплено фасад, відремонтовано дах.

    Учасники міжнародного науково-практичного круглого столу, що проводився у рамках Дня сталої енергії, залишилися задоволені виконаними енергозберігаючими заходами.

 

    Відділ інформаційної роботи міської ради

    (777904, 777946, 724727, 720665)