У Луцьку громадський сектор представив свою активність та креативність у реалізації міні-проектів

Сьогодні, 6 березня, відбулася підсумкова конференція за результатами реалізації міні-проектів, які були підтримані Міжнародним фондом «Відродження» та Луцькою міською радою в рамках проекту ВОГО «Фонд місцевого розвитку» «Підтримка громадських ініціатив з подолання кризи в м. Луцьку». Під час заходу 21 громадська організація презентувала свої міні-проекти, які стали переможцями в рамках конкурсу.
Участь у заході взяли секретар Луцької міської ради Григорій Пустовіт, заступник директора департаменту соціальної політики Луцької міської ради Тетяна Корецька, начальник відділу у справах сім’ї та молоді Луцької міської ради Леонід Лаба, голова ВОГО «Фонд місцевого розвитку» Петро Верзун, представники громадських організацій та засобів масової інформації.
«Сьогоднішня конференція – знакова для Луцька, це взагалі унікальний досвід для України. Адже переговори про підтримку соціальних проектів фондом «Відродження» велися з 2009 року. Однак більшість органів влади в Україні лише декларативно долучилися до цієї ініціативи. Ми ж запропонували свою готовність до втілення цього конкурсу, і Антикризова програма підтримала наш проект. У 2011 році було підписано інноваційний Меморандум про співпрацю між Виконавчим комітетом Луцької міської ради, Міжнародним фондом «Відродження» та ВОГО «Фонд місцевого розвитку», і це якісно підвищило імідж територіальної громади Луцька, оскільки в рамках проекту було профінансовано ініціативи 21 громадської організації», - сказав Петро Верзун.
Він повідомив, що проекти двох організацій, а саме, «Генерації успішної дії» та «Переображення», за результатами конкурсу були рекомендовані робочою групою на дофінансування, тож вони реалізовуватимуться ще в березні-квітні 2012 року.
Григорій Пустовіт висловив вдячність від імені міського голови Миколи Романюка та депутатського корпусу усім громадським організаціям, які взяли участь у конкурсі проектів. «Байдужість – це найстрашніше, що є в нашому суспільстві. І те, що в місті є громадські організації, які допомагають іншим людям, які вказують владі на проблеми, свідчить про те, що ми спільно робимо велику роботу. Ми робимо громаду кращою, гуманнішою, уважнішою, динамічнішою. 21 проект-переможець засвідчив, що місто має великий потенціал», - наголосив він.
Представники міської влади запевнили присутніх, що вони й надалі співпрацюватимуть з громадськими організаціями, зокрема, щодо підтримки конкурсів молодіжних та соціальних проектів.
Оцінку ефективності реалізації міні-проектів представила експерт Ірина Омельчук. Вона зазначила, що «цими міні-проектами були охоплені найрізноманітніші верстви населення, які, власне, потребували найбільшої допомоги у період кризи». «Крім того, під час конкурсу було проведено навчання для громадських активістів – потенційних учасників та широку інформаційну кампанію. Також проект сприяв відновленню конкурсу проектів з проблем сім’ї та молоді, на який з міського бюджету цьогоріч виділено 100 тисяч гривень», - сказала експерт.
Довідково.
Загальна сума конкурсу становила 300 000 гривень. Відповідно до «Меморандуму про співпрацю між Виконавчим комітетом Луцької міської ради, Міжнародним фондом «Відродження» та ВОГО «Фонд місцевого розвитку», фінансування проектів забезпечувались із бюджету м. Луцька (50%) та Міжнародного фонду «Відродження» (50%), при тому власний внесок заявника становив не менше, ніж 20%.
Загалом на конкурс протягом двох етапів прийому документів надійшло 56 заявок.
Презентації усіх проектів, які були представлені під час конференції, невдовзі будуть розміщені на сайті «Фонду місцевого розвитку».