1. Головна
  2. Оперативна інформація

У Луцьку існує проблема йододефіциту у вагітних жінок

   На цьому наголошували сьогодні у залі засідань міської ради, де відбувається презентація результатів дослідження «Проблема йододефіциту (ЙДЗ) у вагітних жінок міста Луцька» в рамках проекту «Гендерне бюджетування на місцевому рівні» за сприяння регіонального представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі.

  Конференція проходить за участю Олени Давліканової – координатора програм Регіонального представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі, Оксани Ярош – директора ВОГО «Гендерний центр», доцента Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, координатора робочої групи та Ліни Галан – директора міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, представників управління охорони здоров’я міської ради і медичної галузі міста.

  На початку зустрічі Олена Давліканова розповіла про Фонд ім. Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі, проінформувала присутніх про результати дослідження в Україні та висловила вдячність нашому місту за участь у проекті.

  До слова, місто Луцьк долучилось до проекту «Гендерне бюджетування на місцевому рівні» разом із іншими містами України, які розробляли місцеві ініціативи: «Ґендерне бюджетування як інструмент вдосконалення роботи лікарів загальної практики – сімейної медицини, що працюють на умовах договору» Комсомольської міської ради Полтавської області; «Ґендерні аспекти фінансування  сфери охорони здоров’я в рамках обласної програми репродуктивного здоров'я жінок та чоловіків Херсонщини»; «Ґендерні аспекти функціонування та фінансування системи позашкільної освіти» міста Житомира; «Фінансування шкіл естетичного виховання м. Чугуєва Харківської області: ґендерний вимір» Чугуївської міської ради.

   Оксана Ярош розповіла, що над ініціативою у місті працювала робоча група, у яку, окрім неї,  як керівника групи, увійшли: Кошель Федір Гнатович, начальник управління охорони здоров’я Луцької міської ради, Затірка Тетяна Андріївна, лікар-ендокринолог комунального закладу “Луцька міська дитяча лікарня”, Глухманюк Віктор Миколайович, завідувач інформаційно-аналітичним відділом при управлінні охорони здоров’я Луцької міської ради, Жолоб Наталя Анатоліївна, лікар-терапевт, директор ГО “Допоможемо собі”, секретар Громадської ради при Луцькому міському голові, Ніколаєнко Світлана Йосипівна, міський педіатр управління охорони здоров’я Луцької міської ради, Рябушенко Наталя Пилипівна, викладач Волинського інституту імені В’ячеслава Липинського МАУП, Хомулко Наталя Іванівна, головний бухгалтер управління охорони здоров’я Луцької міської ради.

   За словами Оксани Ярош, проблема йододефіциту надзвичайно актуальна для Луцька. Адже Волинська область і місто Луцьк є зоною високого ризику ендемії зобу через дефіцит йоду в біосфері. За 2011 рік у місті Луцьку серед дітей та підлітків зареєстровано 4525 випадків захворювань щитовидної залози (ЩЗ)  -  11,12%. Провівши аналіз ситуації, робоча група зробила висновок про необхідність пошуку шляхів фінансового вирішення проблеми йододефіциту вагітних жінок як найбільшої групи ризику.

  Найефективніший шлях зниження цих показників та попередження захворювань, викликаних йододефіцитом серед дітей є профілактика йододефіциту вагітних жінок, що перебувають на обліку. Тому робоча група виступила з ініціативою щодо внесення змін у діючу Програму репродуктивного населення до 2015 року. Складові профілактики передбачають терапевтичний і просвітницько-інформаційний напрями.

 

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

   (777904, 777946, 720665, 724727)