У Луцьку на літній період заборонено торгівлю м’ясною і молочною продукцією на сільськогосподарських ринках, де торгові місця не обладнані холодильними камерами
Таке рішення прийняли на засіданні міської державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, яке відбулось сьогодні, 19 червня, під головуванням першого заступника міського голови Святослава Кравчука.
За словами головного державного інспектора ветеринарної медицини в місті Луцьку Василя Татушка, епізоотична ситуація щодо захворювання свиней африканською чумою залишається напруженою та продовжує загострюватись, що в свою чергу підвищує ймовірність занесення збудника цієї хвороби на територію міста.
У наших закордонних сусідів – Росії та Білорусі виявлені вірусні захворювання свиней від інфекційного вірусу африканської чуми.
Така ситуація викликає занепокоєння та побоювання з приводу можливого розповсюдження м’ясопродуктів, виготовлених із хворих тварин, на території регіону. Бертериторіальне розміщення (80 км до українсько-білоруського кордону) місця спалаху вказаного захворювання, яке межує з Любешівським, Ратнівським районами, є реальна загроза розповсюдження невстановленої вірусної інфекції (можливо – африканської чуми свиней) на території Волинської області і міста.
Беручи до уваги «прозорість» кордону та його велику протяжність (120 км), існує реальна загроза неофіційної реалізації м’ясопродукції за зниженими цінами на території прикордонних українських областей, зокрема на Волині, незважаючи на офіційну заборону ввозу білоруської свинини на територію нашої держави.
Заступник головного державного інспектора ветеринарної медицини в області Сергій Войтюк доповів про заходи, які проводяться при підозрі та у випадку захворювання африканською чумою свиней.
З метою недопущення занесення збудника африканської чуми свиней на територію міста станом на 01.06.2013 року спеціалістами ветеринарної медицини міста вакциновано проти КЧС в 2012 році – 1012 голів, за п’ять місяців 2013 року - 893 голови.
Заслухавши інформацію головного державного інспектора ветеринарної медицини міста, виступи голови та членів комісії, комісія вирішила доручити головному державному інспектору ветеринарної медицини в місті Луцьку вжити вичерпних заходів з метою недопущення занесення збудника АЧС на підконтрольній території. Зокрема, забезпечити контроль за подвірним забоєм, переміщенням вантажів, в першу чергу живих тварин та продуктів їх забою і переробки територією міста, а також забезпечити ветеринарно-санітарний контроль на продовольчих ринках та ринках з торгівлі живими тваринами, за надходженням м’яса та м’ясної продукції в установи громадського харчування. Державній санітарно-епідеміологічній службі в місті Луцьку необхідно забезпечити нагляд за дотриманням санітарного законодавства на підконтрольних об’єктах, в першу чергу, в частині реалізації м’яса та м’ясопродуктів, виробництва Республіки Білорусь.
Відділ муніципальної дружини, Луцький міський відділ УМВС України у Волинській області, сектор ветеринарної міліції УВМС України у Волинській області ліквідовуватимуть місця стихійної торгівлі м’ясом і м’ясопродуктами. Особлива увага звертатиметься на місця торгівлі продукцією білоруського виробництва.
Також члени комісії вирішили заборонити на літній період торгівлю м’ясною і молочною продукцією на сільськогосподарських ринках, де не обладнані торгові місця холодильними камерами.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)