1. Головна
  2. Оперативна інформація

У Луцьку поступово впроваджується енергоощадне освітлення

   Сьогодні на засіданні виконавчого комітету міської ради про роботу комунального підприємства «Луцьке електротехнічне підприємство – «Луцьксвітло» доповідав директор підприємства Олександр Ковпак.  Він повідомив, що згідно статуту підприємство проводить монтаж, наладку і обслуговування систем електропостачання і їх живлення. До основних напрямків діяльності належать: обслуговування мереж зовнішнього освітлення, а також їх монтаж і реконструкція; обслуговування світлофорних об’єктів, їх монтаж і реконструкція; обслуговування освітлення рекламних засобів згідно укладених  договорів.

   Проводить також всі види електротехнічних робіт на замовлення юридичних і фізичних осіб згідно укладених договорів.

   Пріоритетним напрямком роботи є обслуговування вуличного освітлення міста Луцька,  яке, як об’єкт благоустрою, включає в себе зовнішні електромережі, обладнання диспетчерського зв’язку, автоматику і телемеханіку, світильники всіх типів, прожекторні установки, виконавчі пункти ( ВП) та пункти повторного включення (ПВ), опори всіх типів, кабельні електромережі, тросові розтяжки, освітлювальну арматуру.

    Роботи з утримання вуличного освітлення м. Луцька спрямовані на забезпечення та збереження їх технічного та естетичного стану, підвищення експлуатаційних якостей та продовження їх строків служби. Всі об’єкти освітлення міста знаходяться на балансі КП «Луцьксвітло».

    На балансі підприємства знаходяться: 9023 світлоточок, з них: з  лампами розжарення – 456 шт.; з люмінесцентними – 8 шт.; з ртутними – 3251 шт.; з натрієвими – 5308 шт.

   Світлоточки знаходяться на трьох видах опор (залізобетонні, металеві, металево – декоративні), з яких 3435 шт. на балансі КП «Луцьксвітло» і 5108 шт. спільного користування (тролейбусні, обленерго).

   Протяжність мереж зовнішнього освітлення – 349,7 км, з них: 233 км – повітряні,116,7 км – кабельні.

   Повітряні мережі потребують заміни, так як старі лінії приводять до великих втрат електроенергії. До сучасних мереж з низькою втратою електроенергії належить самонесучий ізольований провід СІП. На сьогоднішній день СІП становить 29 км від загальних мереж КП «Луцьксвітло». Отже, з метою економії електроенергії та зменшення втрат необхідно працювати у напрямку заміни старих мереж на СІП.

   Подача електроенергії проводиться від 120 підстанцій. 26 шаф управління включаються по радіорелейному зв’язку з центрального пульта управління комп’ютером, який забезпечений відповідною програмою.

   У 2013 р. було переобладнано ще 10 підстанцій, які працюють по GPRS-каналу.   Включення проводиться згідно затвердженого графіка.

   Другим важливим напрямком роботи КП « Луцьксвітло» є світлофори, які передані на баланс у 2007 році в кількості 35 шт., з яких 2 шт. потребують реконструкції і заміни, зокрема: Чернишевського – СШ 13  - «УК – 2»; К. Карого – Дубнівська – «Росток» - 1999 р.

    В 2012 році Луцька міська рада виділила 378 тис. грн на реконструкцію і капітальний ремонт світлофорних об’єктів міста. За ці кошти було замінено світлофори по вул. Львівська - Даньшина, пр. Перемоги – Грибоєдова - Клима Савури, пр. Соборності, 33.

   У 2013 р. Луцька міська рада виділила 200 тис. грн на капітальний ремонт світлофорних об’єктів міста. Буде замінено світлофорний об’єкт по вул. К.-Карого-Дубнівська.

    На експлуатацію мереж зовнішнього освітлення міста Луцька з бюджету міста виділялося: 2011 р – 1364,9 тис. грн (при потребі на рік – 4900 тис. грн); 2012 р. - 2000 тис. грн (при потребі на рік 5200 тис. грн); на 2013 р. - 2200 тис. грн (при потребі 5300 тис. грн).

   У 2012 році виконано робіт по експлуатації мереж на суму 1918 тис. грн.

   Підприємством КП «Луцьксвітло» розроблена «Програма реконструкції мереж зовнішнього освітлення м.Луцька на 2011-2014 рр.» на 11494 тис. грн.

   У 2012 році Луцька міська рада виділила 701 тис. грн на реконструкцію мереж зовнішнього освітлення м. Луцька. Було виконано роботи на наступних вулицях: вул. Боженка; вул. Мамсурова; сквер СШ № 4 на пр. Волі; пр. Волі (спуск в парк); вул. К.-Карого; вул. Володимирська; вул. Гетьмана Сагайдачного; Вересневе.     

   Проведено заміну 8,12 км кабельної мережі та 158 світильників.

   В 2012 році Луцька міська рада виділила 384,4 тис. грн на будівництво мереж зовнішнього освітлення міста. Виконано роботи на наступних вулицях: прибудинкова територія на вул. Винниченка, 49, вул. Старицького, наземний пішохідний перехід від Привокзального майдану до Завокзального ринку, внутріквартальний проїзд від пр. Соборності до вул. Кравчука, сквер за РАЦСОм, вул. В. Липинського, вул. Сухомлинського, вул. Городецька, вул. Агатангела Кримського (під'їзна дорога до ДНЗ № 40).

   Побудовано 2,75 км кабельної мережі, встановлено 42 опори та 81 новий світильник.

   У 2013 р. Луцька міська рада виділила 720 тис. грн на реконструкцію мереж зовнішнього освітлення м. Луцька.

   На експлуатацію світлофорних об’єктів міста Луцька з бюджету міста виділялись   кошти: 2011 р. – 220 тис. грн, при загальній потребі на рік - 650 тис. грн; 2012 р.  - 287,8 тис. грн, при загальній потребі на рік – 700 тис. грн; 2013 р. – 300 тис. грн, при загальній потребі -700 тис. грн.

   В 2012 році   виконано робіт з обслуговування світлофорних об’єктів  на суму – 242,5 тис. грн.

    За І квартал 2013 р. виконано робіт – на 86,4 тис. грн. Залишок фінансування до кінця року – 213,6 тис. грн.

   Кожного року підприємство проводить ремонт святкової ілюмінації і убранства святкової новорічної ялинки на загальну суму 90-100 тис. грн.

   Щороку виконує роботи по забезпеченню електроенергією об’єктів при проведенні в місті різноманітних заходів, згідно доручень керівництва міста та області. Ці роботи є збитковими для підприємства так, як вимагають певних затрат, що не  повертаються. Як приклад, фестиваль «Різдво у Луцьку», Дні Європи в Луцьку, заходи до Міжнародного дня сім’ї  та Дня матері, «Міжнародний День ромської культури», «Ніч у Луцькому замку» та інші на загальну суму 65 тис. грн.

   Капітальний ремонт, нове будівництво та роботи по експлуатації мереж зовнішнього освітлення і світлофорів виконуються у специфічних та досить складних умовах та вимагають певного технічного забезпечення. 15 одиниць автовишок та інша спеціальна техніка дають можливість якісно і вчасно виконувати необхідні роботи. Більшість із них працюють двадцять і більше років та вимагають значних коштів на їх ремонт і утримання.

   Ритмічну роботу підприємства забезпечують 48 працюючих.

   Режим цілодобового чергування на підприємстві забезпечують 4 електрики, 4 водії та 4 сторожі.

   Середньомісячна заробітна плата штатних працівників становить: за І квартал 2013 року – 2416,3 грн, за відповідний період 2012 р. –  2345,2 грн. Серед головних проблем,  Олександр Ковпак назвав зношеність алюмінієвих проводів та нестача коштів. Тому довелося для окремих служб тимчасово запровадити триденний робочий день. Керівник запевнив, що за травень, червень ситуація буде врегульована  і підприємство завершить рік з нормальними показниками.

   Депутат міської ради Василь Гриб запропонував доповідачеві питання освітлення міста  обговорити на депутатській комісії. «У доповіді прозвучало, що 60 вулиць і провулків міста не мають освітлення. Це потрібно виправити, разом з депутатами спробувати поступово вирішити питання», – сказав він

   Міський голова Микола Романюк, підсумовуючи обговорення цього питання, констатував, що підприємство працює нормально, але на всі проекти не вистачає коштів, міська влада буде працювати, щоб максимально забезпечити освітлення міста. Було зроблено освітлення територій дошкільних закладів та шкіл, прибудинкових територій, де здійснюється благоустрій, у мікрорайоні Вересневому. Але потрібно думати, як забезпечити місто енергоощадними лампами. Також до Дня міста необхідно належно освітлити Луцький замок, на це кошти передбачені.

 

   Відділ інформаційної роботи міської ради

    (777904, 777946, 724727, 720665)