1. Головна
  2. Оперативна інформація

У Луцьку працюють над впровадженням енергозберігаючих заходів у закладах бюджетної сфери

У Луцьку працюють над впровадженням енергозберігаючих заходів у закладах бюджетної сфери

       Луцька міська рада активно співпрацює з Північною екологічною фінансовою корпорацією НЕФКО. Уже вдалося спільно реалізувати кілька проектів.

       У 2016 році Луцькою міською радою було погоджено технічне завдання з розробки ТЕО по проекту “Енергоефективність в громадських будівлях міста Луцька”. Для його реалізації передбачається отримання кредиту у розмірі 5 млн євро від Північної екологічної фінансової корпорації НЕФКО та 2 млн євро у вигляді гранту від Фонду E5P. Крім того, передбачена й частка співфінансування з міського бюджету. За ці кошти планують утеплити фасади та дахи, встановити ІТП, замінити вікна та двері, модернізувати систему освітлення у понад 40 об’єктах бюджетної сфери.

       Комітетом з оцінки тендерних пропозицій 6 квітня 2016 року обрано технічним консультантом проекту шведську консалтингову компанію “SWECO”, яка у свій час відібрала консалтингову компанію “Гарде” як національного консультанта проекту.

       Протягом 5-9 вересня цього року представники компанії “SWECO” спільно з українськими партнерами - компанією “Гарде” проводили збір необхідної інформації для розробки техніко-економічного обґрунтування за проектом “Енергоефективність в громадських будівлях міста Луцька”. В рамках візиту вивчалися дані технічного, соціального та фінансового характеру.

       Сьогодні відбулася зустріч представників компаній “SWECO” та “Гарде” з керівниками закладів, які потрапили до списку відібраних для підготовки ТЕО. Участь у заході взяли міський голова Микола Романюк, його перший заступник Тарас Яковлев, керівник проекту (SWECO) Гуннар Бар, асистуючий керівник проекту (SWECO) Юлія Косулько, представник SWECO Андерш Елегорд, фінансовий експерт (SWECO) Анна Мінакова, представники “Гарде” Володимир Скороход, Ірина Цимбалюк та Тетяна Плохая, представники структурних підрозділів міської ради та керівники комунальних підприємств міста.

       Микола Романюк подякував учасникам зустрічі за активну роботу, акцентуючи на важливості проекту для нашого міста. Запевнив, що структурні підрозділи міської ради докладуть максимум зусиль, щоб своєчасно у повному обсязі надати усю необхідну інформацію, яка потрібна для наступних етапів роботи. Він подякував представникам “SWECO” за результативну співпрацю і висловив сподівання, що проект буде реалізовано у заплановані строки. “Я хочу бачити комплексний підхід до впровадження енергозберігаючих заходів. Тобто, потрібно виконати повний комплекс робіт на об'єкті від утеплення даху, фасаду, встановлення ІТП, заміни вікон, дверей, електрообладнання. Краще зробити менше, проте якісно”, - сказав міський голова.

       Юлія Косулько зробила грунтовний аналіз інформації, яку було отримано під час анкетування та відвідин об'єктів. За її словами,  більшість зібраної інформації повністю задовольняє експертів, але ще по окремих об'єктах потрібно зробити незначні уточнення, щоб провести усі технічні, економічні та екологічні розрахунки.

       Гуннар Бар у своєму виступі подякував усім, хто брав участь у підготовці відповідної документації, особливо відділу з енергозбереження департаменту економічної політики міської ради за якісно підготовлену інформацію. Він висловив сподівання, що проект принесе багато користі місту, матиме хороший кінцевий результат. Учасники зустрічі намітили план подальшої співпраці.

 

       Відділ інформаційної роботи міської ради

       (777904, 777946, 724727, 720665)