1. Головна
  2. Оперативна інформація

Забезпечимо належне життя інвалідів

   Директор департаменту соціальної політики Лариса Боярин поінформувала членів виконавчого комітету про роботу щодо матеріального та соціально-побутового забезпечення інвалідів протягом 2011 року.
Вона зауважила, що в місті нараховується більше 10,3 тисяч інвалідів різних нозологій, з них: інваліди 1 групи – 1, 4 тис. чол.; 2 групи – 4,6 тис. чол.; 3 групи – 3,6 тис. чол. та діти інваліди – 0,7 тис. чол.    
   Протягом 2011 року, за рахунок коштів міського бюджету проведено виплату одноразової матеріальної допомоги 205 мешканцям міста із числа інвалідів та малозабезпечених осіб на загальну суму 115,9 тис. гривень.
До Міжнародного дня інвалідів надано одноразову матеріальну допомогу 96 особам з обмеженими фізичними можливостями, які перебувають на обліку у територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Луцька та членам громадських організацій міста на суму 12 тис. грн.
   Налагоджена активна співпраця з громадськими організаціями інвалідів та ветеранів. З метою підтримки міських громадських організацій та об’єднань ветеранів війни і інвалідів для здійснення їх статутної діяльності протягом 2011 року виділено кошти в сумі 45 тис. гривень. Окрім цього, здійснюється фінансова підтримка Луцького учбово-виробничого підприємства УТОС шляхом відшкодування за рахунок коштів бюджету міста витрат за послуги водопостачання та теплопостачання. У 2011 році на зазначені цілі було виділено 23 тис. гривень.
    Комісією міської ради з визначення обсягів безплатного капітального ремонту жилих будинків (квартир) інвалідів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, протягом 2011 року було взято на облік 5 осіб та проведено капітальний ремонт помешкань для 5 осіб, на загальну суму 58,9 тис.грн.
Створюються умови для забезпечення інвалідів, дітей-інвалідів, виходячи з їх потреб   та відповідно до рекомендацій медико-соціальних експертних комісій (лікарсько-консультативних комісій лікувально-профілактичних закладів), санаторно-курортними путівками, технічними та іншими засобами реабілітації, виробами медичного призначення, спеціальним автотранспортом.
Так, протягом 2011 року департаментом соціальної політики було забезпечено:
- виплату компенсації на бензин та технічне обслуговування автомобіля 148 особам на суму 22,6 тис грн. та на транспортне обслуговування – 399 особам на суму 83,7 тис. гривень (розмір компенсації  на рік становить 142 грн. та 192 грн. відповідно);
- видано довідки для отримання гуманітарної допомоги 82 малозабезпеченим інвалідам.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 02.08.2000 № 1192 “ Про надання щомісячної грошової допомоги малозабезпеченій особі, яка проживає разом з інвалідом І чи ІІ гр. внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за ним” - 31 особі призначено допомогу на суму 29,6 тис. грн.
    Призначено 101 компенсаційну виплату по догляду за інвалідами І групи, що потребує постійного стороннього догляду та 180 державних соціальних допомог інвалідам, які не мають права на пенсію.
Протягом 2011 року було забезпечено санаторно-курортним лікуванням – 84 інваліди війни, що становить 81% та 70 інвалідів загального захворювання, що складає 4,1 % від загальної кількості інвалідів відповідних категорій, які потребують санаторно-курортного лікування та перебувають на обліку у департаменті. В 2010 році було оздоровлено 89 інвалідів війни, що становило 77% від загальної кількості  потребуючих лікування  та 76 інвалідів загального захворювання, що становить 5%.
   Виплачено компенсацію взамін санаторно-курортної путівки – 53 інвалідам війни та загального захворювання на суму 13,4 тис. грн. У 2011 році розмір такої компенсації становив   інвалідам війни І та ІІ груп - 300 грн.,  інвалідам війни ІІІ групи та інвалідам загального захворювання І -ІІ груп - 225 грн., а також 150 грн. інвалідам загального захворювання ІІІ групи.
   Виплачено одноразову грошову допомогу особам з числа інвалідів на суму 9,3 тис. грн. з коштів, які надходять  з  державного бюджету на зазначені цілі. У порівнянні з 2010 роком  фінансування зазначеної виплати  зменшилось на  44 відсотки.
Оформлено документи та  влаштовано в будинок-інтернат 14 осіб із числа інвалідів, які за станом здоров’я потребують постійного стороннього догляду.
   Протягом  року від законних представників дітей-інвалідів прийнято 34 заяви для надання реабілітаційних послуг інвалідам та дітям – інвалідам Волинським обласним центром ранньої соціальної реабілітації.
   З 15 березня 2011 року територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Луцька здійснюються транспортні перевезення спеціалізованим автомобілем осіб з обмеженими фізичними можливостями до установ та організацій міста.   Надаються також послуги із перевезення за зверненнями громадських організацій інвалідів для проведення заходів.  Протягом року було надано 176 транспортних послуг.
   В рамках реалізації проекту «Зробимо Луцьк Доступний» Волинського обласного осередку Всеукраїнської молодіжної громадської організації інвалідів з вадами зору «Генерація успішної дії», який фінансувався з коштів бюджету міста в розмірі 14,9 тис. грн. було закуплено 16 звукових орієнтирів «Метроном-04» та встановлено їх на 14 установах, які найчастіше відвідують незрячі.
   У 2011 році спеціалістами проектного інституту разом з представником департаменту ЖКГ проведено обстеження багатоквартирних житлових будинків, в яких проживають інваліди-візочники та виконані окремі обмірні креслення.
Проте, на жаль, за результатами обстеження надано висновок, що через невідповідність ухилів та ширини проходів вхідних тамбурів і ґанків житлових будинків, в яких проживають інваліди – візочники, обладнати їх засобами безперешкодного доступу (пандусами або підйомниками) у відповідності до вимог державних будівельних норм України ДБН В. 2.2-17:2006, «Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення», немає технічної можливості.
   Одночасно залишається невирішеною проблема щодо оголошення зупинок у громадському транспорті міста для полегшення орієнтування інвалідів з вадами зору.
   Святослав Кравчук зазначив, що сьогодні на рівні держави і міста приділяється значна увага питанню забезпечення належного життя інвалідів. Проте, за його словами, багато будівель, вулиць не пристосовані для безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями. Він наголосив, що при проведені ремонту вулиць, погодження реконструкції чи будівництва споруд та приміщень необхідно враховувати вимоги для вільного доступу малорухомих верств населення.
   Микола Романюк підтримав свого першого заступника та зазначив, що під час проведення реконструкцій вулиць міста обов’язково будуть проведені роботи щодо облаштування нормативних з’їздів для людей з обмеженими можливостями.

   Відділ інформаційної роботи міської  ради
   (777904, 777946, 720665)