1. Головна
  2. Оперативна інформація

У Луцьку відкрився Музей технічного прогресу

У Луцьку відкрився Музей технічного прогресу

   Музей створено з просвітницькою метою та ціллю популяризувати досягнення людства загалом. Завданням музею є збереження майбутнім поколінням  раритетних експонатів,  що характеризують цілі епохи науково-технічного прогресу. Це єдиний музей в Україні, де зібрано яскраві зразки технічного прогресу, починаючи з найпростіших пристосувань первісних часів і до сьогодення.

   Сьогодні, 19 липня, відбулось урочисте відкриття закладу. На свято завітали почесні гості -  перший заступник Луцького міського голови Святослав Кравчук, відомий український письменник та журналіст, засновник і головний редактор медіа-холдингу «Сім’я і Дім», Почесний громадянин міста Луцька Іван Корсак, а також підводник, який здійснив навколосвітню подорож під водою, Володимир Коваль, представники міських управлінь культури та туризму і промоції міста, регіональні та всеукраїнські ЗМІ.

   Святослав Кравчук взяв участь в урочистому перерізані стрічки й у вітальному слові зазначив, що цей музей стане окрасою нашого міста, а для прийдешніх поколінь буде взірцем технічних досягнень минулих поколінь.

   «У нашому музеї основну увагу закцентовано на періоді інтенсивного розвитку  технічного прогресу кінця ХХ ст. Проте загалом в ньому представлено всю історію винаходів людства, а найважливіші експонати відображено в натуральну величину на історичному хронографі.  Цікавими будуть як доісторичний спис, так і дореволюційний патефон, праобраз сучасного принтера минулого століття, вітчизняний радіоприймач та сучасний іPad», - розповів директор Музею технічного прогресу В’ячеслав Сусалєв. Також він додав, що музей динамічно розширюватиметься, а його колекція постійно збільшуватиметься, оскільки кожен відвідувач зможе долучитися до його наповнення, надавши музею експонат від себе.

  Ініціатором  та організатором створення Музею технічного прогресу виступив спортивно-оздоровчий комплекс «Адреналін Сіті» та Комп’ютерна Академія «ШАГ».

   У рамках відкриття присутні мали змогу поспостерігати й за телемостом із представниками української команди з донецької філії Комп’ютерної Академії «ШАГ». Вони змоделювали рукавиці, що озвучують мову жестів і стали першою українською командою, яка виграла один з найпрестижніших ІТ-Чемпіонатів – міжнародний конкурс Microsoft Imagine Cup у найголовнішій категорії - Software Design. Крім того, їхній науковий доробок ввійшов в десятку кращих винаходів світу 2012 року (за версією журналу Тіmе). Хлопці розповіли, як саме виникла ідея створення «чарівної» рукавички та в чому полягає суть їхнього винаходу. Також вони продемонстрували, як діють рукавці та поділилися думками щодо перспектив їхнього використання.

   На момент відкриття в експозиції музею нараховується понад 1500 експонатів, які демонструють найвагоміші віхи історії винаходів людства. Усю колекцію розділено на кілька модулів, де представлені реальні експонати технічного прогресу. Зокрема, експозиції фото- та кінотехніки, телебачення, зв'язку, друку, а також звукові транслятори, оптика,  ЕОМ та інша техніка.

   Після урочистої частини усі присутні оглянули експозицію музею з докладною екскурсією.

   До речі, вітання з нагоди відкриття в Луцьку Музею технічного прогресу надіслав нобелівський лауреат професор Каліфорнійського університету Джордж Смут, який у 2006 році отримав найпрестижнішу міжнародну премію за досягнення в галузі астрофізики. У вітальному листі він зазначив: «Століття тому поштова кореспонденція прогресувала завдяки коням і кораблям, а тепер у нас є стільникові телефони та Інтернет, що надають змогу людям зв’язуватися миттєво. Розвиток технічного прогресу відбувається все швидшими темпами. А тому такий Музей надасть можливість побачити минулі розробки і зрозуміти швидкий темп змін. У майбутньому зміни будуть менш помітні, оскільки це вже будуть нанотехнології і вимагатимуть спеціальних дисплеїв у музеях…».

   Цікаво, що все освітлення в музеї виготовлене за сучасною світлодіодною технологією, що відповідає найсучаснішим трендам енергозбереження.

   До слова, вартість квитка – 10 гривень, для дітей – 5 гривень. Усі кошти, що надходитимуть від реалізації квитків  спрямовуватимуть у Фонд розвитку обдарованих дітей «Мегамозок».

 

 

Відділ інформаційної роботи міської ради (777904,777946, 724727, 720665)