1. Головна
  2. Оперативна інформація

У Луцьку розпочався Перший Європейський Форум інтеркультурних міст

У Луцьку розпочався Перший Європейський Форум інтеркультурних міст

       Сьогодні наше місто приймає гостей -  учасників Першого Європейського Форуму інтеркультурних міст, який відбуватиметься в Луцьку 14-17 червня. Участь у його відкритті взяли заступник Міністра культури України Тимофій Кохан, голова облдержадміністрації Борис Клімчук, Луцький міський голова Микола Романюк, голова офісу Ради Європи в Україні Владімір Рістовські, Генеральний Консул Республіки Польща у Луцьку Марек Мартінек, заступник керівника відділу з питань культурної політики, діалогу і розмаїття Управління Ради Європи з питань демократичного управління, культури та розмаїття, проекту «Інтеркультурні міста» Крістіна Баглай. Модератором зустрічі виступав директор центру розвитку «Демократія через культуру» Олександр Буценко.

       Варто зазначити, що організатором заходу є Міністерство культури України, Луцька міська рада і Центр розвитку «Демократія через культуру». Форум відбувається в рамках програми Ради Європи/Європейської Комісії «Інтеркультурні міста».

       Участь у Форумі беруть представники з восьми міст України, зокрема, Прилуки, Івано-Франківськ, Мелітополь, Хмельницький, Вінниця, Южне, Житомир та Київ. Крім того, присутні гості з Жешува, Любліна, Торуня та Лісабона.

       Розпочинаючи захід, Олександр Буценко повідомив: «Сьогодні це справді перший Форум в Україні, на який зібралися міста, що прагнуть використовувати політику міжкультурного діалогу як основу свого розвитку».

       Потому він передав слово міському голові Миколі Романюку, який від свого імені та територіальної громади привітав учасників Форуму.  «Я радий, що нашому місту випала така велика честь - приймати у себе Перший Європейський Форум інтеркультурних міст. Ця подія для Луцька є знаковою. Ми створимо всі умови, щоб спілкування було корисним для нас усіх. Тут зібралися люди, які хочуть і бажають розмовляти, обмінюватися досвідом та ідеями. Переконаний, що наша зустріч матиме позитивний вплив на інтеграційні процеси, допоможе нам краще пізнати один одного, підтвердить те, що в усіх нас більше спільних рис, аніж відмінностей», - наголосив Микола Романюк.

       Міський голова побажав учасникам цікавих знайомств, народження нових ідей, а обмін думками, щоб був ефективним та спонукав до нових проектів.

       Також модератор зустрічі Олександр Буценко надав слово голові облдержадміністрації Борису Клімчуку, який наголосив, що місце сьогоднішньої зустрічі є дуже символічним, адже Луцьк увійшов у літописи, як місто, де зародилася міжнародна дипломатія і вперше виникла ідея об’єднання Європи. Борис Клімчук зазначив, що обласний центр Волині є справді європейським розвинутим містом з багатою історією. «Сьогоднішній Луцьк відроджує свої традиції, це місто, де людям приємно і затишно жити. Луцьк сьогодні - одне з найрейтинговішим міст за рівнем бізнесової активності населення та рівнем іноземних інвестицій. Тут втілюється багато пілотних проектів», – наголосив він.

       «Луцьк має багато культурних та історичних пам’яток. У місті проводиться багато фестивалів, зокрема, «Поліське літо з фольклором», фестиваль вертепного мистецтва «Різдвяна містерія» тощо. Ми маємо єдиний в Україні Музей дзвонів, який розташований на території Луцького замку, і єдиний музей «Волинської ікони», - розповів Борис Петрович.

       Заступник міністра культури Тимофій Кохан подякував господарям заходу за хороший і теплий прийом. Він наголосив, що для Міністерства культури дуже важливо, що у співпраці з Радою Європи ми перейшли від декларацій до конкретних дій. Яскравим прикладом, за його словами, цього є цей Форум. Реалізація проекту «Інтеркультурні міста» несе окрім культурного, політичне та соціальне наповнення. Приємно, що ця інтеграція відбувається на рівні громад, і Луцьк взяв на себе ініціативу з проведення цього заходу. Я стверджую, що Україна не йде в Європу ми є її частиною. Мені приємно, що діалог між Міністерством культури і Радою Європи йде на рівних, ми партнери і сподіваюся, що наша співпраця відбуватиметься й надалі. Ще раз дякую за гостинність і сподіваюсь, що всі будуть задоволені роботою.

       Голова офісу Ради Європи в Україні Владімір Рістовський привітав учасників Форуму та громаду міста Луцька, з тим, що воно долучилося до інтеркультурної платформи.

        Найголовніша подія  Форуму – підписання угоди про співпрацю між Радою Європи, Міністерством культури та м.Луцьком, як представником мережі українських інтеркультурних міст. З текстом угоди можна ознайомитися тут.

        Участь Луцька у проекті «Інтеркультурні міста» дає можливість позиціонувати його, як успішне місто з високим культурним рівнем, а також долучатися до різних міжнародних програм. Таким чином Луцьк демонструє свою відкритість і готовність співпрацювати не тільки у сфері культури, але й у інших напрямках діяльності, зокрема, з молоддю, освітніми закладами, громадськими організаціями.

        Програмою Форуму передбачено проведення пленарних засідань, де обговорюватимуться питання культурної ідентифікації та інтеграції;  інтеркультурної стратегії, як сучасної моделі розвитку місцевих громад; можливості розвитку партнерства.

        Впродовж Форуму відбуватимуться творчі презентації, зокрема, в арт-галереї «Луцьк» відкриється виставка творчих робіт митців з Іспанії і Литви «Влада уяви», в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки відбудеться літературна презентація «Міжкультурний діалог: першим було слово», проект «Мистецька вулиця», в якому кожен може проявити свої творчі здібності. Цього разу тут відбуватимуться творчі презентації і українських міст. Також 16 червня о 16 годині в палаці культури відбудеться презентація мистецьких колективів Луцька. О 19 годині – урочисте відкриття Міжнародного студентського фестивалю «На хвилях Світязя».

        У ніч з 16 на 17 червня відбудеться інтеркультурна феєрія «Ніч у Луцькому замку».

 

        Довідково

        У 2011 році  за ініціативи Центру розвитку «Демократія через культуру» та за підтримки Міністерства культури України створено Українську платформу інтеркультурних міст шляхом підписання відповідного Меморандуму. Мережа інтеркультурних міст України (українська платформа) складається з одинадцяти міст, які прагнуть якісних змін, готові до творчої взаємодії, відкриті до нових ідей. Метою діяльності мережі є сприяння обміну між представниками галузей культури, освіти, економіки/бізнесу і ЗМІ, що розглядаються як головні партнери і учасники процесу. Цей проект є прикладом культурної дипломатії на рівні місцевих громад, яка закладає основи культурної інтеграції України в Європу.

 

        Відділ інформаційної роботи

        (777904, 777946, 720665)