У Луцьку відзначили 72-у річницю визволення міста від фашистських загарбників

2 лютого 1944 року місто Луцьк було звільнене від фашистських загарбників. Сьогодні на меморіальному комплексі «Вічна Слава» відбулася панахида та покладання квітів до пам'ятного знака "Невідомому солдату" з нагоди вшанування пам'яті жертв Другої світової війни.
Участь у заході взяли заступник голови обласної державної адміністрації Сергій Кошарук, заступник голови обласної ради Роман Карпюк, заступник міського голови Андрій Киця, заступник міського голови, керуючий справами виконкому Юрій Вербич, представники обласної і міської влади, ветерани та громадськість Луцька, делегація Кузнецовської міської ради.
Розпочався захід із панахиди за загиблими, яку відправили священнослужителі УПЦ КП.
Потім до присутніх звернувся заступник міського голови Андрій Киця: «Сьогодні 72-а річниця визволення міста від фашистських загарбників. Це наша історія, яку по-різному можна трактувати. Але той, хто не пам’ятає минулого, не має гідного майбутнього. На жаль, сьогодні немає живих ветеранів, які безпосередньо визволяли Луцьк, але живі їхні родичі, живе пам’ять про них. А поки буде жити пам’ять, доти буде жити Україна».
Андрій Киця подякував усім учасникам мітингу-реквієму за повагу до своєї історії і любов до своєї землі, побажав ветеранам здоров’я, щастя, миру і благополуччя.
Крім того, учасники заходу вшанували пам’ять загиблих героїв хвилиною мовчання.
Після цього представники влади і громадськості поклали квіти до пам’ятного знака «Невідомому солдату» та Стіни Скорботи.
У ці дні про безсмертний подвиг розповідають також виставки в музеях та бібліотеках.
У загальноосвітніх навчальних закладах, позашкільних установах містах відбуваються тематичні уроки, бесіди з ветеранами війни, учасниками руху опору, героями фронту й тилу.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)