1. Головна
  2. Оперативна інформація

У Луцькій міській раді перевірятимуть відомості про введення об'єкта в експлуатацію

У Луцькій міській раді перевірятимуть відомості про введення об'єкта в експлуатацію

Аби у Луцьку навести лад із незаконним переведенням квартир у багатоквартирних будинках із житлових у комерційні приміщення, на пленарне засідання міської ради підготували порядок розгляду дозвільних документів у галузі будівництва на території нашого міста. У нашому місті почастішали випадки, коли недобросовісні замовники, за допомогою “чорних реєстраторів”, переводять квартири у нежитлові приміщення. Після цього вони подають до відділу державного архітектурно-будівельного контролю повідомлення про початок виконання будівельних робіт, зазначаючи, що на об’єкті проводиться реконструкція. Хоча відповідно до діючих ДБНів, передбачено, що реконструкція – це перебудова.

Також замовниками у поданих документах в розділі місце розташування об’єкта зазначають адресу, яка передбачена для зазначення раніше присвоєної адреси, якщо об’єкт вже прийнято в експлуатацію в установленому порядку.

За словами начальника відділу державного архітектурно-будівельного контролю Владислава Троця, під час розгляду дозвільних документів та внесення відомостей до Реєстру будівельної діяльності щодо реконструкції об’єктів будівництва, реєстратори відділу державного архітектурно-будівельного контролю Луцької міської ради обов’язково повинні встановлювати наявність документів, які підтверджують введення об’єкта в експлуатацію. Якщо інформація про документи, які підтверджують введення об’єкта будівництва в експлуатацію відсутня, то подана інформація про місце розташування об’єкта будівництва вважається недостовірною і відправляється на доопрацювання.

 

Міський голова Ігор Поліщук зазначив, що виникає багато негативних наслідків від такої перереєстрації. “По всій Україні і у нас є проблема з “чорними реєстраторами”, які переводять житлові квартири у комерцію. Після погодження такої реконструкції, власники приміщень втручаються у несучі конструкції будівлі, внаслідок чого виникають тріщини у всьому будинку. У нас уже є певні особи, які очолили цю схему. Вони скуповують квартири на перших поверхах, здійснюють добудови і ми маємо велику кількість негативних наслідків, що пов'язані з такою реконструкцією”, - наголосив Ігор Поліщук.

 

Управління інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)