1. Головна
  2. Оперативна інформація

У Луцьку обговорили питання денного догляду для юнаків і дівчат із розладами аутичного спектру

У Луцьку обговорили питання денного догляду для юнаків і дівчат із розладами аутичного спектру

2 квітня, у Всесвітній день поширення інформації про проблему аутизму, у Луцьку відбувся захід “Простір соціального розвитку в рамках денного догляду для осіб з інвалідністю 16+”. Зустріч, присвячену обговоренню проблем соціалізації осіб із розладами аутичного спектру (РАС), організувала громадська організація “Спілка батьків інвалідів з розладами аутичного спектру “Янголята”.

 
 

Керівник громадської організації Юлія Поліщук розповіла, що “Янголята” об’єднують 34 сім’ї, які виховують дітей та дорослих з аутизмом. Це діти віком від 4 до 21 року, 8 із них уже повнолітні. “Ми також приймаємо сім’ї переселенців – 8 сімей зі сходу і півдня України (Енергодар, Херсон). Є у нас різноманітні сім’ї – багатодітні, є навіть тато, який самостійно виховує сина з Енергодара, двоє інших наших татів воюють на передовій”, – розповіла Юлія Поліщук.

Голова ГО також презентувала відеофільм про денний догляд осіб із РАС, який запроваджений у Луцьку з 10 січня 2024 року. У рамках цього проєкту в приміщенні громадської організації “Янголята” на вулиці Огієнка, 20 організовано денне перебування, під час якого діти та молодь із розладами аутичного спектру мають можливість займатися фізичною культурою, арттерапією та приготуванням їжі.

 

“Цей проєкт ми реалізовуємо за кошти американської неурядової організації. Завдяки цьому гранту та підтримці Луцької міської ради ми зараз маємо можливість організовувати такий догляд. Однак грант закінчується в травні, і ми б хотіли привернути увагу до необхідності продовження цієї практики”, – зазначила Юлія Поліщук.

 

Присутня на заході заступник Луцького міського голови Ірина Чебелюк насамперед зауважила, що місцева влада впродовж тривалого часу приділяє значну увагу підтримці громадських організацій, які охоплюють дітей з інвалідністю. “На жаль, війна внесла суттєві корективи в організацію тих чи інших процесів в життєдіяльності міста. Зокрема, і щодо підтримки людей, які проживають в нашій громаді, – наголосила Ірина Чебелюк. – Однак всі наші структурні підрозділи за рішенням депутатського корпусу завжди шукають можливість допомогти громадським організаціям, адже турбота про дітей – це пріоритет для всіх дорослих”.

 

Ірина Чебелюк подякувала членам громадської організації “Янголята” за активну роботу, небайдужість до сімей, в яких виховуються діти з інвалідністю і повідомила, що привезла подарунки – матеріали для малювання, ліплення та занять творчістю, надані Луцькій громаді міжнародними партнерами. У свою чергу, Юлія Поліщук вручила заступнику міського голови аплікацію, виготовлену вихованцями ГО ”Янголята” під час занять арттерапією.

 

 

Управління інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 777937, 727427)