1. Головна
  2. Оперативна інформація

У Луцьку після капітального ремонту відкрили астрономічну обсерваторію

У Луцьку після капітального ремонту відкрили астрономічну обсерваторію

З цієї нагоди сьогодні у Палаці учнівської молоді день відкритих дверей. Оглянути обсерваторію після ремонту та нові телескопи сюди завітали радник міського голови Ігор Поліщук, заступник міського голови Ірина Чебелюк та начальник управління освіти Зіновія Лещенко.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

“Усі ми радіємо, що незважаючи на ситуацію, яка є в країні, вдалося завершити цей проєкт і після більш, ніж 30-річного простою сьогодні ми відкриваємо обсерваторію. Нашим обов’язком є створювати можливості для талановитих дітей, які прагнуть здобувати знання та займатися наукою. Від сьогодні це — ще одна можливість для дітей нашого міста займатися цікавою справою. Щиро сподіваємося, що після відкриття цієї обсерваторії, кількість дітей, які відвідуватимуть гурток астрономії, збільшиться і, можливо, хтось з них стане великим науковцем, який відкриє ще одне небесне тіло”, - привітав присутніх Ігор Поліщук та подякував фонду Ігоря Палиці “Тільки разом” за подаровані телескопи.

Потому на присутніх очікувала концертна програма та виступи дитячих колективів.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Щоб оглянути нове обладнання та проведені роботи, посадовці піднялись у обсерваторію Палацу учнівської молоді. Наразі тут встановлено два телескопи. Один – для астрономів-початківців, в який можна побачити планети Сонячної системи, Місяць, а за допомогою сонячних фільтрів – плями на сонці. Другий — професійний, фірми “Celestron”. Він обладнаний комп’ютерним наведенням на близько 40 тис. небесних об’єктів.

Окрім того, в обсерваторії було встановлено сучасний та потужний комп’ютер, відремонтували навчальний клас, а також механізми відкриття й повороту куполу.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

“Надзвичайно позитивно, що ми відновлюємо таку історію нашого міста. Станом на сьогодні, це одна з небагатьох учнівських обсерваторій в Україні, і точно — одна з найкращих. Щиро сподіваємося, що оновлення матеріальної бази спонукатиме дітей більше цікавитися астрономією”, - резюмував Ігор Поліщук.

 

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)