1. Головна
  2. Оперативна інформація

У Луцьку після масштабної реконструкції відкрили гуртожиток для ВПО, який переобладнали за грантові кошти Європейського Союзу

У Луцьку після масштабної реконструкції відкрили гуртожиток для ВПО, який переобладнали за грантові кошти Європейського Союзу

Вчора у Луцьку перебувала делегація Представництва ЄС в Україні, яка приїхала до міста з нагоди відкриття після реконструкції гуртожитку ЛНТУ, призначеного для проживання внутрішньо переміщених осіб з числа студентів та викладачі цього навчального закладу. Реконструкцію приміщення було здійснено за кошти Європейського Союзу в межах проєкту “Реконструкція учбово-лабораторного корпусу ЛНТУ під гуртожиток для ВПО” під супроводом Північної екологічної фінансової корпорації (НЕФКО).

У складі делегації Луцьк відвідали Клое Алліо – керівник відділу програм зовнішньої допомоги «Економічна співпраця, інфраструктура, енергетика та навколишнє середовище» Представництва ЄС в Україні, Андрій Бандура – координатор сектору «Газ, нафта та енергоефективність» Представництва ЄС в Україні та Станіслав Тошков – координатор сектору “Економічне співробітництво” Представництва ЄС в Україні.

У Луцькій міській раді з делегацією зустрівся міський голова Ігор Поліщук. Він висловив вдячність європейським партнерам за реалізацію спільного проєкту. “Дякую за увагу до проблем українських внутрішньо переміщених осіб. Ми дуже цінуємо цю допомогу, адже завдяки цьому проєкту нам вдалось вирішити найголовніше питання — покращення умов проживання цієї категорії людей. Особливо приємно, що у цьому житлі будуть проживати студенти, в яких тільки починається самостійне життя. Викладачі тих університетів, які внаслідок бойових дій змушені їх покинути. Це буде для них додатковою мотивацією працювати у нашому місті”, – зазначив він. Міський голова відзначив якість виконаних робіт та особливо компактність та комфорт житла.

“Цей проєкт — це чудовий приклад дієвої підтримки українського народу від Європейського Союзу”, – резюмував він.

 
 

Після цього Луцький міський голова Ігор Поліщук, заступник міського голови Ірина Чебелюк та європейські партнери взяли участь в урочистому відкритті реконструйованого гуртожитку, який нещодавно вже прийняв перших мешканців. Представники делегації ЄС переконалися, що реконструкція 2-поверхового приміщення виконана на належному рівні за європейськими вимогами. У гуртожитку підведені всі необхідні комунікації, перекрито дах, замінено вікна, проведено утеплення фасаду та внутрішні роботи.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 У перепланованих корпусах площею 3, 5 тис. квадратних метрів створено 54 кімнати для студентів, 8 смартквартир — переважно для тих, хто вже живе в парі та 7 квартир поліпшеного планування. На першому поверсі облаштовані кімнати для людей з інвалідністю та забезпечено інклюзивність – зокрема, санвузли, підйомники та пандуси. У всіх кімнатах зроблено сучасний ремонт: є побутова техніка, кухня, санвузли, електроприлади. На території проведено благоустрій, поряд з гуртожитком є стадіон та спортивний майданчик.

 
 
 
 
 
 
 

За результатами огляду приміщення та спілкування з першими мешканцями гуртожитку, Клое Алліо відзначила належну якість реконструкції та швидкі темпи її виконання. “Ми відвідали вже декілька громад, яким також допомагаємо фінансово, щоб збудувати житло для внутрішньо переміщених осіб, і хотіли би зазначити, наскільки нас вразив результат роботи саме Луцької громади. Ми були тут минулого року, коли роботи з реконструкції лише почалися, і це справді неймовірно, що вже зараз будівля готова для того, щоб в неї заселялися люди”, – підкреслила вона.

 

Управління інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 777937, 727427)