1. Головна
  2. Оперативна інформація

У Луцьку розпочали підготовку до проведення виборів Президента України

Відповідно до постанови Верховної Ради України від 26.11.2018 року № 2631-VІІ “Про призначення чергових виборів Президента України” вибори Президента України відбудуться 31 березня 2019 року.

31 грудня 2018 року розпочався виборчий процес з чергових виборів Президента України відповідно до постанови Центральної виборчої комісії від 27.12.2018 № 253 ”Про початок виборчого процесу чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року”.

Виборчим законодавством на органи виконавчої влади та місцевого самоврядування покладено обов'язки з матеріально-технічного забезпечення підготовки та проведення виборів президента України та сприяння виборчим комісіям у реалізації їх повноважень (стаття 39 Закону України “Про вибори Президента України”). Необхідні заходи з підготовки такої діяльності вже розпочато.

28 грудня розпорядженням міського голови №606 відведено місця для розміщення матеріалів передвиборної агітації у місті Луцьку.

До 18 лютого включно Центральною виборчою комісією буде утворена окружна виборча комісія. 16 січня цього року підписане розпорядження міського голови № 19 “Про сприяння у роботі окружної комісії з виборів Президента України 31 березня 2019 року”. Для роботи комісії виділене приміщення міської ради за адресою: вул.Богдана Хмельницького, 19 кабінети №№1, 1а, 2, 2а, кабінет №105 та зал засідань міської ради для проведення розширених засідань комісії. Окружну комісію буде забезпечено усім необхідним обладнанням, інвентарем та оргтехнікою, засобами зв’язку згідно із вимогами законодавства.

Для підготовки, організації і проведення виборів Президента України використовуються одномандатні виборчі округи та виборчі дільниці, що діють на постійній основі, утворені Центральною виборчою комісією в квітні 2012 року на виконання вимог Закону України “Про вибори народних депутатів України”.

Місто Луцьк віднесено до 22 виборчого округу.

В місті Луцьку функціонує 83 постійних виборчих дільниці, з них: 74 - звичайні, 9 - спеціальні. Також окружною виборчою комісією буде створена виборча дільниця на тимчасовій основі у державній установі “Луцький слідчий ізолятор”.

Із 84 виборчих дільниць, що будуть працювати під час виборів, 69 - великих (до 2500 виборців), 6 — середніх (до 1500 виборців) та 9 малих (до 500 виборців).

Після місцевих виборів 2015 року зазнав змін перелік виборчих дільниць у місті Луцьку. Так, ліквідовано спеціальну постійну виборчу дільницю №071102 у Волинській психлікарні №1 у зв’язку із зміною юридичної адреси закладу та утворено нову звичайну виборчу дільницю на постійній основі №071131 у Луцькому ліцеї № 27.

Нова виборча дільниця утворена з метою приведення чисельності виборців на виборчих дільницях міста до нормативної — не більше 2500. Завдяки введенню в експлуатацію нового навчального закладу з’явилась можливість зняти проблему перевищення чисельності виборців на 4-х виборчих дільницях міста.

Виборцям, які вперше будуть голосувати 31 березня 2019 року, варто заздалегідь перевірити своє включення до Реєстру виборців, тому що проблема повноти відомостей про 18-річних громадян України, що надходять до відділу ведення Реєстру, на жаль, існує.

На виборах Президента України можна тимчасово змінити місце голосування без зміни виборчої адреси.

Внутрішньо переміщені особи, місце проживання яких зареєстроване в Криму, місті Севастополь, Донецькій та Луганській областях, зможуть скористатись своїм правом обирати. Для цього їм необхідно до 25 березня включно звернутись у відділ ведення Реєстру за місцерозташуванням виборчої дільниці, де вони бажають проголосувати, із паспортом і особисто подати заяву. Для таких громадян процедура спрощена, ніяких інших документів додавати не потрібно.

Усі інші виборці, які у зв’язку із навчанням, роботою, виїздом за кордон чи іншими подіями не можуть проголосувати на виборах Президента України за зареєстрованим місцем проживання, також можуть тимчасово (на період їх проведення) змінити місце голосування. Для цього не пізніше ніж за 5 днів до дня голосування (до 25 березня включно) їм необхідно звернутись у відділ ведення Реєстру за місцем реєстрації або у відділ за місцерозташуванням виборчої дільниці, де вони бажають проголосувати, з паспортом та документом, що підтверджує необхідність такої зміни, та власноруч написати заяву. Документами, що підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування, можуть бути: довідка з роботи, навчання, документ, що підтверджує право власності або оренди житла, яке знаходиться за місцем, де виборець хоче проголосувати, та інші. Зміна місця голосування дійсна лише на одне голосування. В разі проведення другого туру процедуру необхідно повторити.

Згідно із відомостями Державного реєстру виборців кількість виборців в місті Луцьку станом на 01 січня 2019 року становить 153 335.

Відділом ведення Державного реєстру виборців будуть виготовлені попередні та уточнені списки виборців та іменні запрошення для виборців у визначені законодавством терміни.

У березні графік роботи відділу буде змінено для зручності звернень виборців, про що виборців буде поінформовано додатково.

У банері “Виборець повинен знати” та в новинах на сайті Луцької міської ради розміщується актуальна інформація для виборців та членів дільничних виборчих комісій.

 

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)