1. Головна
  2. Оперативна інформація

У Луцьку урочисто відкрили Дні єврейської культури

У Луцьку урочисто відкрили Дні єврейської культури

Сьогодні у приміщенні Волинського єврейського общинного центру ім. Ісаака Долинського відбулось офіційне відкриття Днів єврейської культури в Луцьку, присвячених єврейському святу Ханука. На свято до представників Волинської релігійної громади прогресивного іудаїзму завітали заступник міського голови Ірина Чебелюк та директор департаменту культури Тетяна Гнатів.

 
 
 
 
 
 
 
 

Привітавши присутніх, виконавчий директор громади Сергій Швардовський запросив також завітати на відкриття кімнати-музею “Історія нашого дворику”, присвяченої історії євреїв у Луцьку. Концепція цього приміщення зосереджена навколо родової пам’яті. Тут представлені експонати, що належали колись єврейським сім’я, мешканцям Луцька, пов’язані з їх життям та діяльністю, культурою й побутом. Серед цих маленьких острівців історії є також безліч речей, які стосуються і сьогодення представників громади прогресивного іудаїзму, є частиною їх релігійного життя.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

“Ми хотіли, аби експонати перекликались між тим, що колись було, та тим, що є зараз. Ми не кажемо що це вже було і це треба забути. Навпаки — ми зобов’язані це пам’ятати, із цим жити, та передати це прийдешнім поколінням”, - зазначив Сергій Швардовський. За його словами, робота над організацією цієї кімнати тривала уже дуже давно, і тільки сьогодні, до Днів єврейської культури у Луцьку та свята Хануки, було прийнято рішення про її відкриття.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

“Мені надзвичайно приємно сьогодні бути поруч із вами, адже це дозволяє краще познайомитися із традиціями та звичаями, характерними частині нашої великої громади - громаді прогресивного іудаїзму. Сподіваюся, що саме у ці святкові дні ви матимете все більше і більше можливостей розповісти про традиції ваші та ваших предків.

Вітаємо зі святом та сподіваємося, що в подальшому матимемо ще більше спільних і цікавих проєктів”, - привітала присутніх Ірина Чебелюк.

 

Потому учасники святкового дійства запалили свічки ханукії, що символізують духовну стійкість і перемогу святості над нечистотою.

 
 
 
 
 
 

 

 

Управління інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)