1. Головна
  2. Оперативна інформація

У Луцьку відбулася мистецька акція “Кобзарське віче”

У Луцьку відбулася мистецька акція “Кобзарське віче”

Сьогодні з нагоди 27-ї річниці Незалежності України на Театральному майдані Луцька відбулася традиційна мистецька акція «Кобзарське віче», організована за підтримки депаратменту культури міської ради.

 
 
 
 

Унікальне виконання різноманітних музичних творів продемонстрували лучанам та гостям міста учні музичних шкіл Луцька. Родзинкою цьогорічного проекту «Кобзарське віче» став неймовірний виступ колективу «Шпилясті кобзарі». Молоді, колоритні та завзяті бандуристи у стилі «музичний шарж» виконували авторські пісні, інструментальні твори, cover-версії світових хітів та українських народних пісень у сучасному форматі. Вітаючи мешканців нашого міста із Днем Незалежності України, колектив продемонстрував можливості унікального, саме українського народного інструменту – бандури.

 
 
 
 

Окрім цього, учасники заходу та усі присутні на Театральному майдані долучилися до Всесвітньої синхронної молитви за Україну, яка відбулася о 18.00 за Київським часом. Під керівництвом військових капеланів Волині усі разом заспівали відомий твір Миколи Лисенка “Боже великий, єдиний, нам Україну храни....”, який ще називають духовним гімном України.

 
 
 

Потому до учасників та гостей мистецького дійства з вітальним словом звернувся виконувач повноважень міського голови, секретар міської ради Григорій Пустовіт. “Сьогодні увесь світ молиться за Україну, за український народ, адже в непростих умовах сьогодення Україна є надією для всього світу. Сьогодні ми уособлюємо надію на мирне, цивілізоване та успішне майбутнє. Воно обов’язково настане, бо українці- мужні, працьовиті, відважні та горді. Безмежна вдячність нашим захисникам, які, незважаючи ні на що, продовжують запеклу боротьбу на Сході. Дякую усім учасникам акції “Кобзарське віче”, які подарували нам справжнє українське традиційне мистецтво. Граючи на наших українських інструментах, яких немає у жодній країні світу, ви зберігаєте українську душу, відроджуєте та осучаснюєте українську музику та пісні”,- наголосив він.

 
 

Учасники гурту “Шпилясті кобзарі” (керівник Ярослав Джусь) отримали відзнаку за творчу активність і популяризацію кобзарського мистецтва в Україні.

 

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)