1. Головна
  2. Оперативна інформація

У Луцьку відбулася серія тренінгів «Впровадження навичок інтеркультурної компетентності»

28-29 жовтня 2020 року у Луцьку відбулася серія тренінгів «Впровадження навичок інтеркультурної компетентності» для представників структурних підрозділів міської ради, громадських організацій та національних товариств. Метою проведення заходів є покращення навичок інтеркультурної компетентності серед громадськості міста.

Тренінги відбувалися у рамках реалізації міжконтинентального проєкту «Впровадження та залучення культурного різноманіття на глобальному рівні», який впроваджується містами Української мережі ІСС та м Балларат (Австралія) за підтримки Програми Ради Європи «Інтеркультурні міста» (ІСС).

Учасники тренінгів обговорили поняття «інтеркультурна компетентність», ознайомилися із Моделлю розвитку інтеркультурної компетентності, створеної американським вченим культурологом Мілтоном Беннеттом, проаналізували власну сходинку у цій моделі, (від цілковитого заперечення інших культур до повної інтеграції та задоволеності станом культурної релятивності).

Беручи участь у грі-розповіді «коло історій», учасники тренінгів активно ділилися власним досвідом про особливі життєві ситуації, навіть інколи критичні моменти, викликані зіткненням різних культур, що призводило до непорозумінь та конфліктів.. Представники національних товариств розповіли про особливості національних звичаїв і традицій та навели приклади успішної взаємодії з іншими культурами міста, акцентували увагу на спільних і відмінних рисах та разом з іншими учасниками обговорили наявні стереотипи по відношенню до інших культур.

 
 

Обмінюючись думками, учасники тренінгів прийшли до висновку, що інтеркультурна компетентність є головним компонентом у взаємодії з іншими культурами та важливим інструментом в побудові успішного громадського діалогу, і кожна особистість в сучасному динамічному, глобалізованому світі має володіти необхідними знаннями та навичками задля уникнення потенційних конфліктів, пов'язаних з різноманітністю.

Отримані знання учасники тренінгів поширюватимуть у колективах установ та організацій за місцем роботи, застосовуватимуть під час заходів в різних цільових аудиторіях.

Тренінги організував департамент культури Луцької міської ради, завдяки методичній підтримці експертки Ради Європи з питань інтеркультурної політики, координаторки Української мережі ІСС Др. Ксенії Рубікондо.

 

 

Департамент культури міської ради