1. Головна
  2. Оперативна інформація

У Луцьку вшанували пам’ять Лесі Українки з нагоди 153-річчя від дня її народження

У Луцьку вшанували пам’ять Лесі Українки з нагоди 153-річчя від дня її народження

Сьогодні виповнюється 153-тя річниця від дня народження Лесі Українки – поетеси, драматурга, класика української літератури. З цієї нагоди громадськість міста вшанувала її пам'ять, поклавши квіти до пам’ятника поетесі на Театральному майдані.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Після церемонії, в якій взяла участь заступник Луцького міського голови Ірина Чебелюк на центральній площі міста прозвучали уривки з творів Лесі Українки.

 
 
 
 
 
 
 
 

У біографії Лариси Косач – таким є справжнє ім’я Лесі Українки – Луцьк посідає чільне місце, оскільки саме тут розпочалося її свідоме творче життя. Майбутня письменниця народилася 25 лютого 1871 року в Новограді-Волинському, а вже у 1879-му переїхала з родиною до Луцька, де мешкала впродовж трьох років – з 1879-го по 1882-й. Саме в нашому місті 9-літньою дівчинкою Леся написала свій перший вірш “Надія” під впливом звістки про арешт і заслання до Сибіру рідної тітки Олени Косач.

1882 році сім’я Косачів переїхала з Луцька в село Колодяжне Ковельського району, в якому залишилася на постійне проживання. Леся Українка з часом стала талановитою і глибокою поетесою, драматургом, однією з найвизначніших постатей української літератури. У першу річницю російського вторгнення, коли весь світ говорить про незламність українців, її творчість особливо співзвучна з настроями нашого народу.

 

 

Управління інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 777937, 724727)