1. Головна
  2. Оперативна інформація

У Луцьку вшанували пам'ять Героїв Крут

У Луцьку вшанували пам'ять Героїв Крут

Сьогодні у місті відбулися заходи з нагоди 100-річчя трагічної загибелі студентського куреня у бою під Крутами.

Біля пам’ятного знаку Героям Крут відбувся мітинг-реквієм за участю голови обласної державної адміністрації Володимира Гунчика, першого заступника голови обласної ради Олександра Пирожика, секретаря міської ради, виконувача повноважень міського голови Григорія Пустовіта, депутатів обласної і міської рад, представників політичних партій, громадських організацій та жителів міста.

 
 
 
 
 
 
 

Священнослужителі відслужили панахиду за загиблими, яку очолив митрополит Луцький і Волинський Михаїл.

 
 
 
 

Звертаючись до присутніх, секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт зазначив, що сьогодні ми вшановуємо подвиг молодих людей, які віддали своє життя за Україну, за свою землю. “Ці хлопці добровільно пішли на війну. Слово “добровільно” завжди пов'язано з українцями. У козаки йшли добровільно, в УПА — йшли добровільно, в сучасні батальйони йдуть теж добровільно. Це означає, що у нас є майбутнє”, - зазначив він.

Григорій Пустовіт наголосив, що сьогодні ми вшановуємо український дух, подвиг, який вони здійснили. “Ми згадуємо молодь, якій ще треба було жити і жити. Вони зробили свій вибір на користь захисту свого народу, своєї землі, країни.

 
 

Хочу, щоб ця історія нас навчила. У 1917, 1991 роках говорили, що нам непотрібна така велика армія. А виявилось - це помилка. Київська Русь протистояла навалі зі сходу, козаки протистояли навалі зі сходу, Герої Крут протистояли навалі зі сходу. На жаль, нині ми знову протистоїмо ворогу зі сходу. Історія повторилася. Ми повинні зупинити цю навалу. Ми повинні збудувати міцну та незалежну державу”, - додав він.

 
 

Учасники мітингу поклали квіти до підніжжя пам’ятного знака Героям Крут, хвилиною мовчання вшанували пам’ять молодих патріотів.

 
 
 
 
 
 

Сьогодні в освітніх закладах та бібліотеках міста відбуваються тематичні заходи, уроки пам’яті з нагоди річниці трагічної загибелі студентського куреня під Крутами, також створено експозиції фотоматеріалів, творів мистецтва та літератури, присвячених подвигу Героїв Крут, Героїв Небесної Сотні, Героїв АТО.

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)