1. Головна
  2. Оперативна інформація

У Луцьку вшанували жертв голодоморів

У Луцьку вшанували жертв голодоморів

Щороку у четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять жертв голодоморів. У ХХ столітті українці пережили їх тричі: 1921 – 1923, 1932 – 1933 і 1946 – 1947 роках. Наймасштабніший був у 1932 – 1933 роках. Саме його нині називають геноцидом українського народу, здійсненим сталінським режимом. Жертвами цього Голодомору в Україні стали щонайменше 4 мільйона людей.

Скорботні заходи з цієї нагоди відбулися і у Луцьку. По обіді представники обласної та міської влади поклали квіти до пам’ятника Християнському милосердю, що розташований на території Хрестовоздвиженської церкви. Процес супроводжувався биттям дзвонів та співом священнослужителів, що надавало дійству особливої урочистості.

 
 
 
 

Згодом велелюдна процесія рушила до Замкової площі. Там заступник Луцького міського голови Ірина Чебелюк, заступник голови Волинської обласної ради Григорій Пустовіт та перший заступник голови обласної державної адміністрації Сергій Мовенко схилили голови перед пам'ятником Жертвам політичних репресій, а вже за кілька хвилин відбулася панахида за померлими від голодоморів. Участь у ній взяли не лише представники влади і духовенство, а й жителі Луцької територіальної громади. Загалом, не зважаючи на певні карантинні обмеження, на площі перед замком Любарта, людей зібралося кілька сотень. Усі молилися за душі невинно убієнних українців.

 
 
 
 
 
 

Після того, як був відслужений молебень, митрополит Луцький і Волинський Михаїл освятив імпровізований хрест з лампадок, які запалили на честь загиблих просто на бруківці перед замком. Також владика у цей скорботний день закликав українців памятати свою історію, щоби трагізм Голодомору більше ніколи не повторився.

 
 
 

Завершилася акція загальнонаціональною Хвилиною мовчання. Вже увечері усі свідомі українці запалять у вікнах своїх домівок свічку, як символ пам’яті та віри у майбутнє.

 

 

Управління інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)