1. Головна
  2. Оперативна інформація

Вшанували жертв тоталітарного режиму - кримських татар

 Вшанували жертв тоталітарного режиму - кримських татар

Сьогодні в Україні відзначають День боротьби за права кримськотатарського народу. Цю дату обрано не випадково, адже саме 18 травня 1944 року почалася насильницька депортація кримських татар. Звинувативши їх у колабораціонізмі, радянська влада відправляла людей на спецпоселення до Середньої Азії, запроторювала у ГУЛАГ.

 
 
 

На збори виселенцям давали 15 хвилин. Всім членам родини дозволялося брати з собою до 500 кг речей і продуктів, однак в реальності все обмежувалося ручною поклажею. Майно кримських татар, що залишилося на півострові, описували й передавали переселенцям з Росії. Масове повернення на батьківщину кримців припало на 90-ті роки. Про увесь трагізм ситуації розповів голова ГО «Кримські татари Волині» Сервер Зейнідінов.

 
 
 
 

 Аби згадати ті непрості часи й віддати данину пам'яті жертвам тоталітарного режиму, він та інші представники громадської організації «Кримські татари Волині» зібралися на Замковій площі у Луцьку, де відбулися урочистості. На них були присутні секретар Луцької міської ради Юрій Безпятко, духовенство, представники обласної влади. Вони поклали квіти до пам'ятного знаку, а потім хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих. Позаяк в ешелонах смерті й у місцях спецпоселень померли понад 100 тисяч кримських татар.

 
 
 

 

 

Управління інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 777937)