1. Головна
  2. Оперативна інформація

У міській раді обговорили стан виплати заробітної плати на підприємствах Луцька

   Сьогодні за участю заступника міського голови Василя Байцима відбулося  спільне засідання комісії з питань забезпечення своєчасності сплати податків, внесення інших обов'язкових платежів, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, детінізації заробітної плати та робочої групи з питань моніторингу заробітної плати найманих працівників суб'єктів господарювання, які діють на території міста.

   За даними моніторингу виплати заробітної плати, впродовж квітня-травня цього року 7 підприємств економічно активного сектору міста боргують своїм працівникам за виконану роботу. Станом на 1 травня 2012 року невиплачено 1907,5 тис. грн заробітної плати, на 1 квітня зарплатний борг становив 2091,1 тис. грн.

    У співвідношенні до зарплатного боргу по області заборгованість підприємств міста на 1 травня становить 67,2 відсотка.

    Три підприємства: Луцьке підприємство електротранспорту, товариство «Свемон-Волинь» та Мостобудівельний загін № 60 заборгованість на 1 травня у порівнянні з попереднім місяцем зменшили.

    Наслідком невиплати заробітної плати, як правило, є  заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску. Тому питання погашення заборгованості з виплати заробітної плати щоразу розглядається в комплексі із ситуацією щодо сплати платежів до Пенсійного фонду України.

    За даними статистичних спостережень, середня заробітна плата штатних працівників економічно активних підприємств за перший квартал цього року склалась на рівні 2302 грн проти 2117 грн по області. Програмою соціально-економічного розвитку міста на 2012 рік передбачено досягнути середнього рівня заробітної плати в розмірі не нижчому 2395 грн.

   За період з початку року майже удвічі зменшилась кількість підприємств, які забезпечують за виконану найманими працівниками роботу середню заробітну плату в розмірі, меншому за гарантовану державою мінімальну заробітну плату. У січні таких підприємств було 44, у квітні 23 підприємства  нарахували своїм працівникам заробітну плату, середній рівень якої менше ніж 1094 грн. 

    Під час спільного засідання йшла мова про рівень заробітної плати на підприємствах міста. За даними проведеного моніторингу встановлено, що низький рівень заробітної плати мають, як правило, одні і ті ж підприємства. Так, із 26 підприємств з низьким рівнем середньої заробітної плати у березні, лише 7 підприємств у квітні цей показник підвищили до рівня, що перевищує законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати.

   Низький рівень заробітної плати свідчить про неповну зайнятість працівників та втрату ними статусу соціально захищеного працівника. Адже за таких умов наймані працівники отримують не лише низький рівень заробітної плати, а також низький рівень оплати відпусток, лікарняних, і як наслідок, низький розмір пенсії. Крім того, такі підприємства відносяться до групи ризику, де можливі порушення трудового законодавства щодо дотримання мінімальних соціальних гарантій в оплаті праці, нелегальна зайнятість та нелегальна виплата заробітної плати.

 

   Відділ праці управління економіки

   (777907)