У міській раді обговорили рівень оплати праці та стан виплати заробітної плати на підприємствах міста
Про це йшлося під час спільного засідання комісії з питань забезпечення своєчасності сплати податків, внесення інших обов’язкових платежів, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, детінізації заробітної плати та робочої групи з питань моніторингу заробітної плати найманих працівників суб’єктів господарювання, які діють на території міста.
Голова комісії, заступник міського голови Тарас Яковлев поінформував присутніх про рівень оплати праці та стан виплати заробітної плати, виконання графіка погашення заборгованості з виплати заробітної плати підприємствами міста.
За його словами, станом на 1 травня цього року сума заборгованості із виплати заробітної плати по місту становила 4101,7 тис. грн., із якої 2501,0 тис. грн – це заборгованість 6-ти економічно активних підприємств міста; 1600,7 тис. грн – заборгованість 3-х підприємств-банкрутів.
«Борги економічно активних підприємств до початку року збільшились на 337 тис. грн за рахунок збільшення удвічі кількості підприємств-боржників», - зазначив він й додав, що у порівнянні з попереднім місяцем сума боргу зменшилась на третину або на 1320, 1 тис. грн. Число боржників зменшилось з 9-ти до 6-ти.
Впродовж травня на усіх підприємствах-боржниках, крім ПП «Руфусів» та КП «Автогосподарство Волинської обласної ради», сума зарплатного боргу частково зменшилась і на 29 травня становила 1604,1 тис.грн. «Однак за оперативними даними із врахуванням заробітної плати за квітень цього року, на усіх підприємствах борги збільшились. По місту очікується, що сума невиплаченої заробітної плати на 1 червня становитиме 2753,9 тис.грн. Збільшення до попереднього місяця на 252,9 тис.грн., до початку року – 589,9 тис.грн», - поінформував Тарас Яковлев.
Два підприємства, а саме «Руфусів» та «Волинський облавтодор», у травні планували зарплатні борги ліквідувати.
У Луцькому підприємстві електротранспорту на 1 червня сума заборгованості становить 1467,2 тис.грн., значення по графіку на цю дату – 1850 тис.грн.
КП «Автогосподарство Волинської обласної ради», Філія «Луцька дорожньо-експлуатаційна дільниця» ДП «Волинський облавтодор» та ПНВП «Проект-сервіс» графіки погашення не представили.
З початку року сума зарплатного боргу підприємств-банкрутів залишається незмінною. В числі боржників товариства «Західпромбуд», «Каскад-продакшн» та «Каскад-транспорт».
У 2014 році у місті відсутні борги з виплати заробітної плати на державних підприємствах та у бюджетній сфері.
Щодо рівня оплати праці, то за результатами 1 кварталу ц.р. середня заробітна плата працівників зайнятих у економічно активному секторі економіки міста склалась на рівні 2586 грн. проти 2537 грн. за відповідний період минулого року. Середня заробітна плата по місту на 5,8 % перевищує середній рівень по області. За період з початку року кількість підприємств з низьким рівнем заробітної плати поступово зменшується: у січні таких підприємств було 25, у лютому – 13, у березні – 18, у квітні – 17.
Тож члени комісії вирішили проінформувати Територіальну державну інспекцію з питань праці про підприємства, які не виконують графік погашення заборгованості з виплати заробітної плати, нарощують борги з виплати заробітної плати для здійснення перевірки дотримання законодавства про працю їх керівниками. А також з метою забезпечення легалізації трудових відносин та оплати праці, проінформувати Луцьку ОДПІ про суб’єкти господарської діяльності, які неодноразово забезпечували низький рівень середньої заробітної плати для здійснення перевірки дотримання податкового законодавства їх керівниками.
Окрім цього, члени комісії обговорили стан погашення заборгованості по сплаті єдиного соціального внеску та інших платежів до Пенсійного фонду України підприємствами-боржниками.
Управління економіки міської ради