У минулому році міська влада започаткувала «Програму підтримки ініціатив жителів м. Луцька на 2015-2017 роки»
У своїй діяльності в галузі благоустрою, охорони довкілля та підтримки санітарного стану протягом минулого року міська влада керувалася Програмою з благоустрою міста Луцька на 2013-2015 роки та Комплексною програмою охорони навколишнього природного середовища міста на 2010-2015 роки. На реалізацію цих заходів в минулому році з міського бюджету було виділено 44,8 млн грн.
Особлива увага міської влади була направлена на облаштування, ремонт, встановлення критих навісів та приведення у належний санітарний стан зупинок громадського транспорту. На ці потреби з міського бюджету було виділено 787 з половиною тисяч гривень. Всього за 2 останні роки в місті облаштовано критими навісами 43 зупинки громадського транспорту.
Проведено озеленення міських територій майже на 3,7 млн грн: висаджено 169,5 тис. шт. квітів, 50 дерев, викошено 3 566 тис. м2 газонів, видалено 251 дерево, проведено обрізку крон 364 дерев, пострижено живоплоту 37,4 тис.м2. Збільшення видатків на озеленення у 2015 році склало 17,3 %.
На благоустрій дворових територій, де проводилися капітальні та поточні ремонти використано 676 з половиною тисяч гривень. За ці кошти відремонтовано та встановлено нове дитяче та спортивне обладнання на суму 196,95 тис. грн, проведено капітальний ремонт 7 спортивних внутрішньоквартальних майданчиків на проспекті Молоді та проспекті Перемоги, вулицях Огієнка, Конякіна, Гордіюк, Станіславського. Використано коштів на суму 479, 456 тис. грн.
На впорядкування території пляжу в Центральному парку культури та відпочинку імені Лесі Українки, забезпечення функціонування фонтанного господарства міста, на проведення інших заходів з водовідведення дощових, талих, стічних вод використано коштів у сумі 1 мільйон 272 тисячі гривень. На проведення робіт з розчищення русла та покращення якості поверхневих вод річки Сапалаївка у звітному році освоєно 2,3 млн грн.
Для покращення санітарно-екологічного стану прибережних захисних смуг та водоохоронних зон річок традиційно протягом року проводились толоки спільно із громадськими організаціями, молоддю, небайдужими лучанами.
У минулому році проведено роботи щодо попередження можливого виникнення надзвичайних ситуацій під час пропуску повеневих вод на Малоомелянівському масиві та в районі вулиці Городецької. Проведено додаткове обстеження наявних гідротехнічних споруд, підвальних приміщень житлових будинків, перевірено технічний стан дамби, що обмежує підтоплення Центрального парку водами річки Стир.
З метою забезпечення належного санітарного стану міста та надання якісних послуг з прибирання і вивозу сміття у серпні 2015 року введено в експлуатацію новий полігон для захоронення твердих побутових відходів, закуплено та встановлено у місті 60 контейнерів для роздільного збору пластикової тари. Працівниками департаменту муніципальної поліції складено 125 приписів про усунення порушень Правил благоустрою, в основному щодо очистки прилеглих територій, прибирання, вивезення сміття та опалого листя.
Одним з важливих напрямків роботи міської влади у сфері благоустрою стало наведення порядку у розміщенні малих архітектурних форм, тимчасових споруд та демонтажі незаконно встановлених об’єктів. Зокрема, працівниками департаменту муніципальної поліції фактично за півроку, з 30 липня до 1 січня цього року, демонтовано 224 гаражі. При цьому, дотримуються усі норми законодавства, застосовується метод завчасного попередження громадян та ухвалюються відповідні рішення виконавчого комітету.
На утримання в належному стані та проведення благоустрою міських кладовищ, братських могил, місць захоронень, меморіального комплексу використано більше 2 мільйонів гривень. Зокрема на міському кладовищі у с. Гаразджа проведено роботи зі встановлення огорожі та капітальний ремонт проїздів і пішохідних доріжок.
Крім цього, на облаштування Алеї почесних поховань та встановлення пам’ятників загиблим воїнам – героям з міського бюджету додатково було виділено 1,2 млн грн.
Міською радою проведено роботи з визначення меж 12 скверів міста Луцька, висаджено понад півтори тисячі молодих саджанців дерев та кущів. За участю школярів, дошкільнят, студентської молоді протягом року проводились екологічні акції: висаджено фруктовий сад у садочку № 34, калиновий майдан у НВК № 22 та новий сквер біля НВК № 26.
З метою залучення громадян до питань життєдіяльності та благоустрою міста у минулому році міською владою започатковано «Програму підтримки ініціатив жителів м. Луцька на 2015-2017 роки», що передбачає дольову участь коштів міського бюджету у реалізації лучанами заходів, спрямованих на облаштування територій, проведення благоустрою, ремонту та реконструкції об’єктів. З 71 поданої ініціативи жителів міста, 12 стали переможцями відповідного конкурсу.
Одними з перших були реалізовані громадські ініціативи: «Вкладення бруківки з бетонних елементів перед будинком на вул. Вячеслава Чорновола, 2а», благоустрій «БАНДЕРА SQUARE», «Облаштування майданчика для заняття спортом», «Ремонт комунального помешкання де проживає сім’я з двома інвалідами», «Озерний вітер» – тут живе Волинська казка». Закупівля товарів, робіт та послуг, необхідних для реалізації громадських ініціатив, відбувалась через систему електронних торгів, завдяки чому вдалося зекономити 5 490 гривень. Всього на реалізацію громадських ініціатив було витрачено 546 832 гривень, з яких 482 766 гривень – кошти міського бюджету, 64 065 гривень лучани. Така загальноєвропейська практика долучення громадян до вирішення важливих питань облаштування міста підвищує активність, свідомість громадян та сприяє бережливому ставленню людей до власності громади.
У минулому році проведено масштабну реконструкцію та благоустрій Луцького зоопарку в рамках програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна та реалізації міжнародного проекту з модернізації зоопарків в місті Замості (Респібліка Польща) та Луцьку. Загальна вартість проекту 1,5 млн євро. На ці кошти побудовано нові сучасні європейські вольєри для левів та ведмедів, прокладено пішохідні доріжки на всій території зоопарку, замінено зовнішню огорожу, відновлено містки через водойми. Вперше у зоопарку прокладено комунікаційні системи водопостачання та каналізацію. Варто зауважити, що Луцький зоопарк – єдиний в Україні, на реконструкцію якого залучено кошти Європейського Союзу. Як результат, на відкриття зоопарку у жовтні завітала місячна кількість відвідувачів і зараз цікавість до нього лише зростає, про що свідчать візити гостей з Києва, Тернополя, Львова, Івано-Франківська та інших міст, - про такий стан справ у сфері благоустрою за 2015 рік звітував міський голова Микола Романюк перед територіальною громадою Луцька.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)