1. Головна
  2. Оперативна інформація

У рамках проєкту “Підприємливі діти: Луцьк-Люблін” у школах міста відбуваються майстер-класи з гончарства

У рамках проєкту “Підприємливі діти: Луцьк-Люблін” у школах міста  відбуваються майстер-класи з гончарства

У чотирьох навчальних закладах Луцька продовжується реалізація проєкту “Підприємливі діти: Луцьк – Люблін”, який здійснюють муніципалітети Луцька та Любліна, ГО "Ефект дитини". В рамках цього проєкту в навчально-виховному комплексі № 9, гімназії № 21 імені Михайла Кравчука, ліцеї № 27 та навчально-виховному комплексі №26 розпочалася серія майстер-класів з гончарства, які проводить луцький умілець Анатолій Філозоф.

На першому такому занятті, що відбулося у 3-А класі ліцею №9, школярів, їхніх вчителів, викладачів та студентів Волинського національного університету, які беруть участь у проєкті, привітала начальник відділу розвитку підприємництва та торгівлі департаменту економічної політики Луцької міської ради Олена Оліфірович. Вона висловила сподівання, що майстер-клас буде цікавим та корисним, і повідомила, що в подальшому в рамках проєкту діти побувають на кількох найбільших підприємствах Луцька.

 
 

Перш ніж перейти безпосередньо до роботи, Анатолій Філозоф дав учням відповідь на запитання: “Навіщо мені вироби з глини, якщо я хочу бути бізнесменом?”. За словами майстра, в наш час важливо вміти робити щось своїми руками, тим більше, що вироби народних умільців мають високу додану вартість і тому доволі дорого коштують.

 

Крім того, пан Анатолій поділився своїми секретами про те, як започаткувати власну справу чи приватне виробництво, як успішно реалізувати свою продукцію та збільшити прибутки. На занятті панувала творча атмосфера, кожна дитина натхненно майструвала власну тарілку із автографом, надихаючою була гра майстра на народних музичних інструментах.

 
 
 

Як зазначила вчитель початкових класів ліцею №9 Наталія Соняк, учні якої брали участь у майстер-класі, діти надзвичайно задоволені і цим заняттям, і участю у проєкті загалом. Школярі початкової ланки поступово починають розуміти суть складних економічних термінів і навіть використовують їх у своєму мовленні. Крім того, у дітей з’являється усвідомлення того, що здібності, якими їх наділила природа, треба сповна використовувати при виборі професії.“Мені здається, що завдяки проєкту вони справді починають розуміти цей шлях: від власних здібностей – до життєвого успіху”, – зазначила Наталія Сонях.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Довідково: Навчально-промоційний проєкт «Підприємливі діти: Луцьк–Люблін» – спільна програма Луцької міської ради, мерії міста Любліна, Університету імені Марії Кюрі-Склодовської, Волинського національного університету імені Лесі Українки та громадської організації «Ефект дитини». Унікальність проєкту полягає в інтеграції теоретичного й практичного навчання, знайомстві з малими та середніми підприємствами Луцька, а також промоції їхньої діяльності з метою виховання бізнес-патріотизму та розуміння бізнес-процесів на успішних прикладах, наближених до дитини та її громади.

 

Управління інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 777937, 727427)