1. Головна
  2. Оперативна інформація

У селі Брище Луцької громади встановили нову систему очистки води

У селі Брище Луцької громади встановили нову систему очистки води

Луцький міський голова Ігор Поліщук оглянув нову сучасну систему водопідготовки, що встановлена у селі Брище Луцької міської територіальної громади. Це інноваційна модульна станція Organik M-200, яка забезпечить чистоту і високу якість питної води, що за показниками буде однією із найкращих в Україні.

 
 
 
 
 
 

“Розмістити цю систему вирішили саме для забезпечення потреб мешканців села Брище, яке, на жаль, відчуває деякий негативний вплив від полігону твердих побутових відходів, що знаходиться поруч, – зазначив Ігор Поліщук. – Але ми допомагаємо людям позбавитися від цього негативного впливу. Один із таких кроків – встановлення модульної системи водоочистки, щоб мешканці села могли отримати максимально якісну і чисту воду”.

 

Як повідомив директор КП “Луцькводоканал” Віктор Гуменюк, сучасна система водопідготовки Organik M-200 – це повністю готова модульна станція, яка, серед іншого, забезпечить видалення механічних забруднень, сполук заліза і марганцю, працюватиме з мінімально можливими експлуатаційними витратами і в автоматичному режимі.

Подача води в систему передбачена з артезіанської свердловини, вода буде проходити систему аерації, також обладнання знижує вміст сполук амонію та видаляє розчинений у воді сірководень за рахунок наявності фільтрувального шару з каталітичними властивостями. У результаті вода матиме високу якість і буде придатна для пиття.

 
 
 
 
 

Реалізація проєкту стала можливою в результаті тривалої і складної роботи КП «Луцькводоканал» над залученням коштів за системою фінансового лізингу. Проєкт реалізується коштом підприємства, але саме через фінансовий лізинг вдалося залучити необхідний ресурс, щоб придбати обладнання, а потім поступово розраховуватися за нього.

Цей лізинг став першим в Україні, який потрапив під державну програму 5-7-9, що суттєво знижує відсотки. Тому підприємство на досить хороших умовах залучило ресурси, завдяки яким буде встановлене сучасне обладнання для очищення води і тисячі мешканців громади отримають якісну питну воду.

 

Луцький міський голова Ігор Поліщук повідомив, що наступна така система буде встановлена у селі Рокині, що поруч із Брищем. У планах також є оновлення системи водоочистки на Дубнівському водозаборі, що постачає воду для значної частини помешкань у Луцьку.

“Не зважаючи на складний час, продовжуємо працювати над тим, щоб якомога більше жителів міста і сіл нашої громади мали чисту воду і могли користуватися нею без будь-яких побоювань. Такі потреби як вода, тепло, інші якісні послуги, які ми маємо надавати, – це наші пріоритети”, – підсумував Ігор Поліщук.

 

Управління інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 777937)