1. Головна
  2. Оперативна інформація

У соборі святих Петра і Павла вшанували жертв Волинської трагедії

У соборі святих Петра і Павла вшанували жертв Волинської трагедії

Сьогодні у кафедральному костелі святих Апостолів Петра і Павла відбулась пам’ятна меса з нагоди 73-х роковин Волинської трагедії. На урочистості завітали секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт, посол Республіки Польща в Україні Бартош Ціхоцький, генеральний консул Республіки Польща у Луцьку Вєслав Мазур, секретар Канцелярії Президента Республіки Польща Анджей Дера, аташе з питань оборони при посольстві Ресбуліки Польща у Києві, капітан І рангу Мачєй Наленч, учасники Організації Польських Полонійних Харцерів, а також інші представники України та Польщі.

 
 
 
 

Святу месу двома мовами очолив єпископ-ординарій Луцької дієцезії Римсько-Католицької Церкви Віталій Скомаровський, проте взяли участь у ній також святі отці Римсько-Католицької Церкви із Польщі та Австрії, Української Греко-Католицької Церкви. Під час спільної проповіді неодноразово лунали заклики до примерення та єднання українського і польського народів, акцентуючи на необхідності прощення.

 
 
 
 
 
 
 
 

«Христові страждання і смерть, які в безкровний спосіб повторюються під час кожної Святої Меси, це Його жертва Богові за кожного з нас, за кожний наш гріх і заради нашого примирення з Богом. Щоденно ми маємо робити іспит совісті, щоб якомога краще розпізнати те, що в нашому житті віддаляє нас від Бога, і стати на шлях навернення, благаючи Його про допомогу. Ставлення до ближнього – це наче продовження нашого ставлення до Бога, це перенесення нашого внутрішнього, духовного світу назовні, у вимір взаємовідносин між людьми. Тому зневага, яку зазнає Бог у наших помислах, неодмінно втілиться у зневагу по відношенню до наших братів. Насамперед гріх коїться в серці людини і лише потім проявляється в її словах та вчинках», - зазначається у пастирському посланні Єпископа Віталія Скомаровського.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)