1. Головна
  2. Оперативна інформація

У центральному парку з’явилася нова скульптура “Возз’єднання”, присвячена родинам, розділеним війною

У центральному парку з’явилася нова скульптура “Возз’єднання”, присвячена родинам, розділеним війною

Сьогодні, 23 листопада, у Луцькій міській раді відбулося підписання меморандуму про співпрацю та партнерство між виконавчим комітетом Луцької міськради, Боратинською сільською радою та Всеукраїнським благодійним фондом «Сучасна Україна».

Документ зафіксував передачу у комунальну власність Луцької громади скульптури “Возз’єднання”, яку коштом благодійного фонду нещодавно встановили у центральному парку культури та відпочинку на землях двох громад – Луцької та Боратинської.  

У зустрічі з нагоди підписання меморандуму взяли участь заступник Луцького міського голови Ірина Чебелюк, Боратинський сільський голова Сергій Яручик, президент благодійного фонду “Сучасна Україна” Володимир Гавриш. До розмови також долучився віцеконсул Генерального консульства Республіки Польща у Луцьку Міхал Банась.

 
 
 
 

Новий арт-об’єкт авторства скульптора Євгена Примаченка присвячений темі родин, розділених війною, які, попри те, прагнуть возз’єднати свої сім’ї у мирній Україні. За задумом скульптора, він повинен нагадувати про те, як багато близьких людей сьогодні позбавлені можливості бути разом, і водночас вселяти надію на кращий завтрашній день.  

Ця ідея втілена у скульптурі за допомогою двох фігур – чоловіка та жінки з дитиною, що йдуть назустріч одне одному. Фігури розміщені на обох берегах річки Стир на певній відстані, але у просторі вони працюють як єдина композиція.

Скульптура виготовлена із кортенівської сталі (спеціальний сплав, який попри ефект зістареного заліза має високу міцність і служитиме понад 70 років). Встановлено об’єкт на двох паромних переправах, що були збудовані ще у 60-х роках, коли Стир був судноплавною річкою. Висота центральних фігур сягає понад 3 метри.

 
 
 
 
 

Після підписання меморандуму Ірина Чебелюк подякувала автору скульптури та благодійному фонду “Сучасна Україна”, за кошти якого проводилися всі необхідні роботи зі встановлення арт-об’єкту у центральному парку.

 
 

Заступник міського голови також зазначила, що військові дії, на жаль, не дають змоги громадам проводити активні роботи з відбудови та покращення громадських просторів. “Однак ці роботи залишаються одним із пріоритетів для місцевої влади. Тому всі конструктивні пропозиції приймаються і підтримуються”, – сказала Ірина Чебелюк і вручила подяки Луцького міського голови керівнику благодійного фонду “Сучасна Україна” Володимиру Гавришу та скульптору Євгену Примаченку.

 

Управління інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 777937)