1. Головна
  2. Оперативна інформація

У Вінниці говорили про електронні технології для забезпечення розвитку локальної демократії та сталого міського розвитку

У Вінниці говорили про електронні технології для забезпечення розвитку локальної демократії та сталого міського розвитку

   26-27 липня з ініціативи Вінницької міської ради у співпраці з Програмою розвитку ООН (UNDP), а також Асоціацією «Міста електронного врядування України» та КП «Інститут розвитку міст» у м. Вінниця відбулась конференція «Smart city: електронні технології для забезпечення розвитку локальної демократії та сталого міського розвитку». В роботі конференції взяли участь фахівці у галузі інформаційних технологій ряду обласних центрів України, а також експерти з Грузії, Естонії, Словаччини та Польщі. Луцьку міську раду представляла головний спеціаліст відділу програмно-комп’ютерного забезпечення Наталія Хмель.

   Під час конференції обговорювали питання впровадження електронних технологій у сфері взаємодії влади і мешканців міста (організація надання адміністративних послуг, колл-центрів, створення інтерактивних веб-порталів тощо; впровадження електронних технологій для оптимізації роботи органів місцевого самоврядування (внутрішні портали, електронний документообіг)).

   Учасники конференції ознайомились з роботою Центру адміністративних послуг «Прозорий офіс», поспілкувались з керівником та працівниками Центру, побачили, як працює відділ оперативного реагування «Цілодобова варта».

    Закордонні учасники конференції представили свої напрацювання у сфері електронного урядування, а саме директор Академії електронного врядування Арво Отт (Естонія) розповів, що у його країні запроваджено низку проектів, які спрямовані на спілкування людей із владою за допомогою інформаційних технологій, замовлення необхідних довідок та послуг за допомогою мережі Інтернет тощо.

   Учасники конференції з м.Тбілісі (Грузія) - представники архітектурної служби Марія Марсагішвілі та Гела Тахаладзе представили свої напрацювання в галузі електронного урядування, які дають змогу позиціонувати Тбілісі як "Розумне місто" ("Smart city").

    Про потенціал інформаційних технологій в управлінні міста Мартін (Словаччина) розповідали Йозеф Петраш та Яна Ковальчикова. Їх практика реалізації проекту Transparent City (Прозоре місто) визнана кращою в країні.

    Представники польського міста Кельце, яке входить до рейтингу «розумних міст» Європи, координатор даних GIS Домініка Ковальська, GIS-координатор Ядвіга Шкробацька  та Яцек Яніа – представник інституту просторових та кадастрових систем ознайомили учасників конференції з рішеннями управління стійким розвитком міста на основі GIS–системи та взаємодією геоінформаційної системи  та системи документообігу.

     Були представлені і українські рішення у цій сфері, зокрема Володимир Кригін (КП «Міськоформлення» м.Кременчуг) зупинився на основних аспектах побудови муніципальної інформаційної системи на основі ГІС-технологій. Представник ТОВ «ГІСІНФО» Віталій Біленков розповів про досвід застосування геоінформаційних технологій «Панорама».

   Показали свої останні напрацювання і представники Вінницької міської ради, зокрема вдосконалений офіційний сайт Вінницької міської ради в рамках реалізації концепції "Прозоре місто", систему електронного документообігу, автоматизовану систему нарахування субсидій.

    Перетворення будь-якого сучасного міста в Smart City підвищить ефективність муніципального управління і дасть змогу відчутно знизити бюджетні витрати, а також кардинально підвищить якість рівня управління.  

 

    Відділ програмно-комп’ютерного забезпечення

   (724050)