1. Головна
  2. Оперативна інформація

У Волинському краєзнавчому музеї розгорнута стаціонарна виставка до ювілею Ігоря Стравінського

       Виконана вона у авторській редакції кандидата історичних наук Олени Огнєвої.

       З нагоди 130-річчя від дня народження видатного композитора сучасності виставкова експозиція знайомить з історичним Устилугом і Устилугом часів Ігоря Стравінського. Вперше демонструються фото, що представляють єврейську общину. Також вперше представлена творчість художників, твори яких свого часу колекціонував композитор. Зокрема: А.Дюрер, У.Хоґард, М.Сапунов, М.Чурльоніс, К.Хокусай. Відвідувачі зокрема матимуть змогу побачити копії творів, які знаходились в устилузькому маєтку Стравінських: гравюри Дюрера «Адам і Єва» і «Передвиборний банкет» Хоґарда, оригінали яких, разом із твором Чурльоніса «Чорне сонце», загинули у 1914 р.

       Окремий розділ виставки знайомить з видатним українським диригентом Ігорем Івановичем Блажковим. З його діяльністю пов’язане повернення І. Стравінського в Україну і Устилуг. На виставці – фотографії, які Ігор Блажков зробив у 1962 р. в Устилузі, та які особисто передав у Волинський краєзнавчий музей і устилузький Меморіальний музей Ігоря Стравінського.

       Вперше на музейній виставці експонуються матеріали з фондів Меморіального музею І. Стравінського в Устилузі. Слід виділити книгу швейцарського мистецтвознавця Моріса Церматтена «Монументальне мистецтво», присвячену творчому доробку художника Федора Ігоревича Стравінського і особисто належала синові композитора. Цю унікальну меморіальну річ передала устилузькому музею з дарчим написом пані Деніз Стравінська – удова Федора. Згадуючи своє дитинство в Устилузі Федір Стравінський писав: «променями щастя пронизані мої спогади про Устилуг».

       Один з найцікавіших експонатів на виставці – це автограф видатного диригента сучасності – Валерія Гергієва: «Музею Игоря Стравинского в Устилуге от Валерия Гергиєва з надеждой быть!». А також автографи: «Единственному в мире музею И. Ф. Стравинского в Устилуге с восхищением С. Савенко» – професорки Московської консерваторії Світлани Савенко, виконавиці сучасної музики, Ірини Вершиніної, авторки першого дослідження балетів Стравінського у радянський час, Тоні Палмера, британського режисера фільму «Десь на кордоні».

       Окремий музейний стенд презентує сучасний родовід Ігоря Стравінського у світі.

       Виставка включена до програми IX міжнародного музичного фестивалю «Стравінський та Україна», який відбувається на Волині з 10 по 17 червня цього року.

  

       Відділ інформаційної роботи міської ради

       (777904, 777946, 720665)