У «Живій бібліотеці» говоритимуть про досвід Швеції щодо боротьби з корупцією
Завтра, 26 лютого 2013 року, о 14.00 на юридичному факультеті Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки (вул.Винниченка, 30, ауд. 66) відбудеться інтерактивний захід для молоді – «Жива бібліотека» на тему «Боротьба з корупцією: досвід Швеції».
Захід організований Луцьким міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у партнерстві з Волинським обласним благодійним фондом «Дитяча місія. Україна» у рамках проекту «Некорумповане покоління». Головна мета цього проекту – навчити дітей та молодь бачити негативні наслідки корупції.
«Живі книги», запрошені у гості:
- Бо Валенберг – президент Скандинавської місії, почесний консул Швеції в Україні;
- Людмила Лонюк – голова Волинського обласного благодійного фонду «Дитяча місія. Україна»;
- Ліна Галан – директор Луцького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;
- Зоряна Журавська – доцент кафедри кримінального права і процесу Східноєвропейського університету ім. Лесі Українки
- Віталій Єлов – керівник юридичної клініки «Ad Astra».
Довідково. За даними дослідження, проведеного громадською організацією «Партнерство за прозоре суспільство», 65% опитаних вважають, що «корупція дуже поширена в Україні», 27% – «дещо поширена». Кожен третій (31%) громадянин протягом останнього року давав хабара.
На генеральній асамблеї Скандинавської дитячої місії у 2010 році відбулася дискусія учасників про основні причини бідності. Всі делегати Південних та Північних країн прийшли до висновку, що основною причиною бідності є корупція.
Луцьким міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді