1. Головна
  2. Оперативна інформація

Учасники конференції «Різноманітність має працювати на користь міст» прийняли спільну резолюцію

       З 6 по 8 лютого у м. Дублін (Ірландія) відбувалася конференція «Різноманітність має працювати на користь міст», яка проводилася у рамках проекту «Інтеркультурні міста». Організатором заходу є Рада Європи. У цій події взяло участь понад 250 учасників з різних країн світу.

       Серед них міністри, міські голови, заступники міських голів, радники, представники міських рад, члени парламентів, науковці, громадські лідери, представники бізнесу, ЗМІ, митці та координатори мережі інтеркультурних міст. Участь у конференції взяв і Луцький міський голова Микола Романюк.

       Сьогодні учасники заходу прийняли спільну резолюцію, у якій зазначається:

       «Ми прагнемо стати таким суспільством, де культурне різноманіття не сприймається як загроза, а розглядається як ресурс для інновацій та зростання. Суспільством, де громадські організації, бізнесові кола та засоби масової інформації відкриті для ефективного застосування в своїй діяльності переваг різноманіття. Суспільством, де кожного оцінюють за його внеском у розвиток громади, а не за походженням. Суспільством, де кожному забезпечується широка підтримка у доступі до повного спектру прав та можливостей.

       Ми цінуємо таке сприйняття суспільства, де кожен має можливість зробити власний внесок в політичне, соціальне, економічне та культурне життя, а дискримінація не допускається та засуджується. Ми підтримуємо таку систему правління, яка є відкритою та прозорою і яка надає можливість кожному приймати участь у справжній всеохоплюючій демократії. Ми називаємо це бачення «інтеркультурна інтеграція».

       Інтеркультурні міста є базою цього процесу, справжніми лабораторіями, які роблять інтеркультурну інтеграцію реальністю. Ми прийняли рішення сприяти в розвитку інтеркультурним містам як плюралістичним громадам, які глибоко віддані ідеям демократії, законності, дотримання прав людини та справжньої поваги до різноманіття культур, віросповідань та свободи совісті. Ми впевнені, що такі цінності матимуть міцну підтримку Ради Європи та Європейського Союзу.

       Ми потребуємо залучення лідерів територіальних громад з усієї Європи та світу до принципів інтеркультурної інтеграції. Це вимагає об’єднання зусиль представників самоврядування, громадського сектору, бізнесу, засобів масової інформації, науковців, митців в процесі зміцнення та пропагування інтеркультурних цінностей.

       Ми впевнені, що проект «Інтеркультурні міста» розвиватиметься та розширюватиметься за рахунок нових міст-учасників з усього світу, що поділяють наші цінності та цілі. Ми зобов’язуємось спільно працювати з мережею міст та усіма дотичними до неї організаціями задля обміну знаннями, ідеями, досвідом».

       Проведений у Дубліні захід дасть можливість визначити основні результати застосування інтеркультурного підходу, орієнтованого на різноманітність, в політиці та практиці на рівні національної та міжнародної інтеграції.

 

 

       Відділ інформаційної роботи міської ради

       (777904, 777946, 724727, 720665)