Українська асоціація футболу у межах соціального проекту «Ліга Дужих» оголошує про старт другого чемпіонату України з ампфутболу
В УКРАЇНІ СТАРТУЄ ЧЕМПІОНАТ З АМПФУТБОЛУ 2026: 18 КОМАНД, ДВІ ЛІГИ, ПІВРОКУ БОРОТЬБИ! З квітня по жовтень 2026 року 18 команд з усієї країни змагатимуться протягом п’ятьох раундів у двох лігах – Суперлізі та Першій лізі. Загальна кількість матчів за сезон перевищить 150!
СЕЗОН У ЦИФРАХ
другий чемпіонат України з ампфутболу,
період змагань: квітень – жовтень 2026,
2 ліги – Суперліга та Перша ліга
5 раундів у кожній лізі
18 команд з усієї України
8 міст, що приймають чемпіонат: Київ, Хмельницький, Луцьк, Чернівці,
Львів, Рівне, Івано-Франківськ, Житомир
150+ матчів протягом сезону
6 комнад-дебютантів, які вперше виходять на поле чемпіонату
ВІД 12 ДО 18 КОМАНД: СТРІМКЕ ЗРОСТАННЯ
29 серпня 2025 року, у День пам’яті захисників України, УАФ провела відкриття першого в історії України чемпіонату з ампфутболу на полі НТК ім. Віктора Баннікова в Києві. Тоді до старту вийшли десять команд, а сам турнір охопив Київ, Київську область, Львів, Черкаси та Івано-Франківськ. За один рік соціальний проект з розвитку ампфутболу «Ліга Дужих» виріс настільки, що у 2026 році організатори запроваджують повноцінну дволігову структуру.
У чемпіонаті України з ампфутболу 2026 візьмуть участь вже 18 команд!
СУПЕРЛІГА: ВІСІМ ПРЕТЕНДЕНТІВ НА ЧЕМПІОНСТВО
До вищого дивізіону цього сезону додалися дві нові команди – «Вікінги» (Тернопіль) та «Бартка» (Івано-Франківськ), що підтвердили право на місце серед найсильніших.
Повний склад Суперліги:
«Покрова АМП» (Львів) – чинний чемпіон України;
«Хрестоносці» (Луцьк);
«Шахтар Сталеві» (Донецьк);
«МСК Дніпро» (Черкаси);
«Металіст 1925 Незламні» (Харків);
«Колос Буревій» (Київська область);
«Вікінги» (Тернопіль) – дебютант Суперліги;
«Бартка» (Івано-Франківськ) – дебютант Суперліги.
ПЕРША ЛІГА: ДЕСЯТЬ КОМАНД, ШІСТЬ ДЕБЮТАНТІВ
Перша ліга у 2026 році відкривається з акцентом на розширення географії та
залучення нових учасників. Шість із десяти команд беруть участь у чемпіонаті
вперше в історії:
«Верес Мрія» (Рівне);
«Дніпро Честь» (Дніпро);
«Титани» (Житомир);
«Вінниця АМП» (Вінниця);
«Подільські вовки» (Хмельницький) – дебютант;
«Сталь Буковина» (Чернівці) – дебютант;
«Покрова АМП 2» (Львів) – дебютант;
«Кривбас АМП» (Кривий Ріг) – дебютант;
«Січ» (Запоріжжя) – дебютант;
«Оболонь Прорив» (Київ) – дебютант.
СИМВОЛІЗМ ПОНАД СПОРТОМ
Більшість учасників чемпіонату є військовими у минулому – вони втратили кінцівку, захищаючи Україну на полі бою. Саме тому цей турнір – є й символ повернення до активного життя для тисяч ветеранів та ветеранок. УАФ розбудовує повноцінну футбольну лігову структуру в ампфутболі просто під час
повномасштабної війни і це не залишається непоміченим за кордоном. Україна вже входить до числа найактивніших країн Європи у розвитку ампфутболу.
Проєкт «Ліга Дужих» за понад рік сприяв створенню осередків у 18 містах країни. Поява шести команд-дебютантів у 2026 році – найкраще підтвердження цієї
динаміки.
ПРЕДСТАВНИЦТВО НА МІЖНАРОДНІЙ АРЕНІ
Переможець Суперліги отримає право виступити в Лізі чемпіонів EAFF 2027 року, представляючи Україну серед найсильніших клубів Європи. Участь у турнірі такого рівня є важливим кроком у розвитку українського ампфутболу та інтеграції України до європейської спортивної спільноти.
Чемпіонат організовано Українською асоціацією футболу та Фундацією УАФ за підтримки Міністерства у справах ветеранів України, Міністерства молоді та
спорту України, Агенції масового спорту України та за підтримки ексклюзивного партнера «Ліги Дужих» – Mastercard та Ощадбанк. Офіційні партнери проєкту: бренд «Львівське», SOCAR Ukraine та Канадсько-українська фундація. Партнери проєкту: MEGOGO, adidas та МХП.
*Ампфутбол – це вид спорту для людей з ампутаціями або вродженими вадами кінцівок. Гра проходить за такими основними правилами. На полі грають 7 гравців (6 польових і воротар). Польові гравці повинні мати ампутацію або ваду нижньої кінцівки, а воротар – верхньої. Польові гравці пересуваються на милицях без протезів, а воротарі грають без милиць. Гра складається з двох таймів по 20 хвилин із 10-хвилинною перервою. Розмір майданчика менший за стандартне футбольне поле (60x40 м). Використовуються адаптовані правила футболу з акцентом на безпеку гравців. Існують жіночі, чоловічі та міксовані команди. Це динамічний і видовищний вид спорту, який сприяє інклюзії та надихає своїм духом боротьби та командної гри. В Україні проживає понад 100 000 людей з ампутованими кінцівками. Для багатьох із них ампфутбол відкриває шлях до фізичного та психологічного відновлення, повернення до активного життя та приєднання до спільноти однодумців.
*Ліга дужих (https:/ ampfootball.uaf.ua/) – це соціальний проект Української Асоціації Футболу, який допомагає людям з ампутаціями або порушенням функцій однієї з кінцівок повернутися до активного життя, знайти натхнення через спорт. Проєкт охоплює широкий спектр завдань: залучення нових гравців, створення команд у містах, організація тренувань, підготовка фахівців – тренерів і менеджерів, а також забезпечення команд повноцінним спортивним обладнанням. УАФ також розвиває змагальний компонент: проводить кубки та започатковує чемпіонат. Офіційними партнерами Ліги дужих виступили Mastercard та Ощадбанк.
За рік було створено осередки ампфутболу в 18 містах країни: Вінниця, Бровари, Дніпро, Житомир, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Київ, Кривий Ріг, Львів, Луцьк, Одеса, Рівне, Тернопіль, Харків, Хмельницький, Черкаси, Чернівці, Чернігів. Проєкт спонукав до створення 21 команди, що динамічно розвиваються, сприяючи популяризації ампфутболу по всій Україні. Загалом до команд залучено понад 500 гравців, які активно тренуються, розвивають свої навички та беруть участь у змаганнях.
У січні 2025 року відбувся перший турнір «Зимовий Кубок Ліги Дужих» за участі п’яти команд. У березні збірна «Ліги Дужих» провела історичний матч проти команди Red Flamingos у Бельгії, перемігши з рахунком 1:0. А вже в травні пройшов другий турнір – «Весняний Кубок Ліги Дужих» – у якому взяли
участь вісім команд. Минулого року УАФ в рамках соціального проекту «Ліга дужих» запустила перший в історії України Чемпіонат з ампутболу. Чемпіонами 2025 року стала львівська команда «Покрова АМП» – вони представлятимуть України на Лізі чемпіонів 2026.
Менш ніж за рік існування Ліга Дужих стала лауреатом престижної нагороди UEFA FootbALL Awards 2025 у категорії «Національна асоціація». *«Фундація УАФ» (https:/ foundation.uaf.ua/) – це благодійний фонд, заснований Українською асоціацією футболу, що реалізує соціальні проєкти та фандрейзинг, спрямовані на розвиток футболу в Україні. Основні напрямки діяльності Фундації включають адаптивний футбол, масовий дитячий футбол, жіночий футбол, соціальну підтримку та відновлення спортивної інфраструктури. Фундація також ініціює проєкти, пов’язані з боротьбою з наслідками війни, використовуючи об’єднуючу силу футболу для позитивних змін у суспільстві.