1. Головна
  2. Оперативна інформація

Усі заклади, яким дозволено працювати під час карантину у місті Луцьку, будуть відчинені та працюватимуть у штатному режимі

Про це стало відомо під час засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій в режимі відеозв’язку під головуванням  виконувача повноважень міського голови, секретар міської ради Григорія Пустовіта. За його словами, вчора на засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій були ухвалені рекомендації щодо посилення карантинних обмежень на території Волинської області. Основна ідея цих рекомендацій полягала у тому, аби звести до мінімуму контакти громадян під час вихідних та свят, закликати усіх залишатися вдома. Однак, вже сьогодні це спричинило паніку серед лучан та додаткові, потенційно небезпечні скупчення людей у магазинах. “Ми повинні виконувати постанови Кабінету міністрів України щодо посилення обмежувальних заходів. Проте до будь-яких обмежень та нововведень потрібно бути готовими та планувати їх заздалегідь. Магазини, аптеки, автозаправні станції та інші заклади, яким дозволено працювати під час карантину, будуть продовжувати роботу у штатному режимі”,- зазначив виконувач повноважень міського голови.

Як повідомив начальник управління охорони здоров’я Володимир Лотвін, за даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, станом на сьогодні в Україні зафіксовано 2203 випадки захворювання на COVID-19, з них - 69 летальні, 61 - одужали. У Волинській області на сьогодні зафіксовано 41 лабораторно підтверджений випадок захворювання на коронавірусну інфекцію, у місті Луцьку — 13, з них один летальний. Окрім цього, до сімейних лікарів 1 квітня зі скаргами на грип та ГРВІ звернулись 214 пацієнтів.

Працівники Луцького відділу поліції та патрульної поліції щодня перевіряють, чи виконують суб'єкти підприємницької діяльності рішення міської ради щодо тимчасового зупинення їхньої роботи. Також проводиться моніторинг осіб, які повертаються з-за кордону щодо дотримання ними вимог самоізоляції. За даними правоохоронців, станом на сьогодні до луцька прибула з-за кордону 351 особа, у понад двохсот осіб уже спливає термін самоізоляції.

Працівники муніципальної варти також проводять патрулювання містом на предмет дотримання умов карантину. Як повідомила директор департаменту муніципальної варти Юлія Сиротинська, працівники департаменту оглядають дитячі майданчики та заклади, які працюють на доставку їжі та приготування “на винос”.

Працівники житлово-комунальних підприємств, департаменту житлово-комунального господарства та ОСББ продовжують обробку дезінфікуючими засобами у під’їздах житлових будинків. Сьогодні проведено дезінфекцію 1717 під’їздів.

У посиленому режимі працюють і представники управління розвитку підприємництва та реклами. Як розповіла начальник управління Наталія Рибай, проводиться консультативно - роз’яснювальна робота із різними суб’єктами господарювання. Також проводиться моніторинг цін у аптеках. Основні аптечні мережі міста мають достатній запас необхідних медикаментів та відповідний асортимент товару.

“На жаль, сьогодні ми спостерігаємо зростання захворюваності на COVID-19, серед інфікованих у тому числі багато дітей. Незважаючи на жорсткі обмеження, які здебільшого приносять позитивні результати, у дворах продовжують збиратися діти та підлітки, наражаючи на небезпеку себе та інших. Поки одні сумлінно дотримуються режиму самоізоляції, інші спокійно пересуваються містом без засобів захисту. Маскового режиму необхідно дотримуватися насамперед з поваги до усіх, з ким прямо чи опосередковано контактуємо у повсякденному житті”, - додав Григорій Пустовіт.

 

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)