1. Головна
  2. Оперативна інформація

В арт-галереї «Луцьк» відбулося відкриття виставки робіт майстра народного мистецтва з міста Дніпра

В арт-галереї «Луцьк» відбулося відкриття виставки робіт майстра народного мистецтва з міста  Дніпра

       У рамках заходів з нагоди Дня міста та Дня Незалежності України сьогодні в арт-галереї «Луцьк» відбулося відкриття виставки робіт майстра народного мистецтва з міста Дніпра Ольги Родкіної «Наповню світ красою…». У заході взяли участь заступник міського голови Андрій Киця, головний спеціаліст Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лідія Євтушенко, начальник управління культури міської ради Тетяна Гнатів.

       Андрій Киця привітав талановиту майстриню з відкриттям цікавої експозиції у нашому місті, передав найщиріші вітання від міського голови Миколи Романюка і вручив їй Подяку міського голови. При цьому він висловив слова вдячності за можливість переглянули чудовий творчий доробок, виготовлений її руками. Він акцентував на важливості культурного обміну між майстрами із різних регіонів, що сприяє кращому вивченню історії і традицій.

       Лідія Євтушенко - землячка Ольги Родкіної, тому з особливою приємністю взяла участь у презентації мистецтва Дніпропетровщини. "Творчість – це сутність людини. Саме через гени відбувається передача традицій поколінь", - зазначала вона.

       Тетяна Гнатів розповіла про майстра народного мистецтва, члена Національної спілки народного мистецтва України та об’єднання майстрів народного мистецтва міста Дніпра Родкіну Ольгу Дмитрівну, яка займається традиційною українською вишивкою та лялькарством.

       Майстриня брала участь у міських, регіональних та всеукраїнських виставках та фольклорно-етнографічних заходах, де представляла роботи як майстер української вишивки та лялькарства. Вона створює іграшки з яскраво виявленими етнографічними особливостями, характерними для Середньої Надніпрянщини. Серія ляльок «Ой на Івана, ой на Купала», виконана майстринею, була відзначена на виставці традиційної народної іграшки «Різдвяна казка» та представляла мистецтво дніпропетровського іграшкарства у м. Львові на міжнародній виставці «Етнолялька».

       Ольга Дмитрівна відроджує техніки української вишивки («курячий брід», виколювання, вирізування, «солов’їні вічка», рушникові шви). До 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря вишила обкладинки до збірок поезії Т. Г. Шевченка, які демонструвались на виставці «Тарасове життя на рушникові». Серія весільних рушників експонувалась у Болгарії на міжнародній виставці «Рушники Подніпров’я». Удостоєна звання Лауреата мистецької премії ім. Тетяни Пати.

       Високо оцінив доробок майтрині у своєму виступі Заслужений працівник культури України, директор КЗ "Дитяча художня школа" Іван Гаврилюк.

       На завершення зустрічі Ольга Родкіна розповіла про свої неповторні роботи, техніку виконання вишиванок та поділилася секретами виготовлення ляльок-мотанок. А ще зізналася, що Волинь особливий край для неї, саме у Володимирі-Волинському, де вона мала приємність певний час проживати з чоловіком-військовослужбовцем, майстриня навчилася вишивати.

 

       Відділ інформаційної роботи міської ради

       (777904, 777946, 720665, 724727)