1. Головна
  2. Оперативна інформація

В рамках проекту “Митець і місто: відкриваємо імена” лучан познайомили із творчістю Лесі Каспрук

В рамках проекту “Митець і місто: відкриваємо імена” лучан познайомили із творчістю Лесі Каспрук

Скільки митців, відомих та невідомих, пов’язали своє життя та творчість із Луцьком? Сьогодні, у час коли пам’ятки культури минулих років стають лише історією та загрожують ось-ось зникнути, вже тяжко сказати скільки усього наше місто втратило. На щастя, існують ще лучани небайдужі до мистецьких надбань днів минувших.

Так, у рамках проекту “Митець і місто: відкриваємо імена” в стінах Художнього музею у Луцьку відбулась виставка робіт професійного художника і педагога Лесі Каспрук (1943-2015). Під час виставки лучани отримали змогу вперше за півстоліття побачити творчі напрацювання художниці. Представлено більше ста творів, серед яких і картини-мініатюри з серії “Гармонія”, виконані технікою гелевих ручок та фотоілюстративний ряд “Луцьк і лучани. 1960-1980-ті”.

 
 
 
 
 
 
 

Автором ідеї та наукової концепції виставки стала кандидат історичних наук, заступник директора з наукової роботи Волинського краєзнавчого музею Євгенія Ковальчук. Захід розпочали із вступних слів заслуженого працівника культури, завідувача музею Зої Навроцької. Вона зазначила, що сьогодні надзвичайно важливо зберігати культурні надбання минулого, адже вони створюють культуру сьогодення.

 
 
 
 

На захід також завітав секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт.

“Це велике щастя і надбання нашої громади, що нам є кого для себе відкривати. У нас стільки творчих людей! І я хочу сказати, що сьогодні, коли дивишся на картини, котрі залишила по собі пані Леся – відчуваєш, яка вишукана жіноча ніжність і тендітність у цих роботах. І кожна картина – емоція, настрій, можливість відчути сьогодні те, що відчувала тоді вона”, - розповів він.

 


 

Відділ інформаційної роботи міської ради

 

(777904, 777946, 724727, 720665)