1. Головна
  2. Оперативна інформація

Вартість проїзду в луцьких тролейбусах зросте до 6 гривень

Вартість проїзду в луцьких тролейбусах зросте до 6 гривень

Ціна на проїзд для одного дорослого пасажира в тролейбусі Луцька зросте до 6 гривень. Про це стало відомо під час сьогоднішнього засідання виконавчого комітету Луцької міської ради.

Тариф на проїзд для учнів закладів загальної середньої освіти, закладів професійної (професійно-технічної) освіти, студентів вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації становитиме три гривні, за наявності учнівського або студентського квитка та відповідного електронного засобу оплати.

Директор департаменту економічної політики Луцької міської ради Борис Смаль розповів, що тариф не перевезення пасажирів у тролейбусах не переглядався кілька років. За цей час значно зросли ціни на електроенергію, матеріали, запасні частини та розмір прожиткового мінімуму, з якого розраховані годинні тарифні ставки працівників. Відповідно, діючий тариф не покриває витрати необхідні для здійснення пасажирських перевезень. Це і стало основними причинами зміни вартості проїзду.

Луцький міський голова Ігор Поліщук розповів, що у липні вартість однієї кіловат години, яку закупляє Луцьке підприємство електротранспорту, становила 1,47 грн, а вже у січні поточного року — 4,08 грн. Таким чином вартість зросла у 2,8 рази. Окрім того, на 8% збільшилась послуга з передачі електроенергії. У складовій тарифу вартість електроенергії складає понад 70%, а саме це основна стаття затрат для нашого підприємства електротранспорту. У вересні місячний фонд оплати за електроенергію комунальним підприємством становив 1,4 млн грн, в грудні — 3,7 млн грн.

Разом з тим, Луцьк є останнім обласним центром, де ще зберігається вартість проїзду 4 гривні.

“Ми зробили аналіз та побачили наступні дані: вартість проїзду у Тернополі: банківська картка — 10 гривень, неперсоніфікований квиток — 9 гривень, картка тернополянина — 8 гривень; Вінниця — 8 гривень; Івано-Франківськ: банківська картка — 8 гривень, разовий квиток у водія — 10 гривень, транспортна картка — 6 гривень; Львів — 10 гривень, в разі придбання квитка у спецпунктах — 9 гривень; Рівне — 6 гривень ще з 25 травня 2021 року. Навіть якщо ми ухвалимо рішення про 6 гривень, Луцьк буде містом, де зберігається одна з найнижчих вартостей проїзду в міському електричному транспорті, - сказав Ігор Поліщук. - На жаль, це вимушений крок. Реальна вартість на сьогодні з мінімальною рентабельністю — 11-12 гривень. Собівартість перевезень за результатами року є дещо нижчою, але все одно міський бюджет за кожного пасажира буде відшкодовувати орієнтовно 4 гривні. Ми розуміємо, що якщо зробимо вартість проїзду 8, 10 чи 12 гривень, люди просто перестануть їздити тролейбусами і ми введемо підприємство електротранспорту в критичний стан”, - наголосив він.

 

Управління інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)