1. Головна
  2. Оперативна інформація

Василь Байцим: «Туризм – це вирішення соціальних проблем міста»

       А сприятиме цьому створення туристичного сайту Луцька. Адже наше місто без такого ресурсу  – це всього: 66680 туристів у 2009 році та 71939 – у 2010, 18269, 71 грн туристичного збору (станом на 10.2011) тощо.

       Детальніше про це та стан розміщення інформації про Луцьк в Інтернеті під час зустрічі на тему «Туристичний сайт міста Луцька» розповіла Ліна Остапчук, головний спеціаліст відділу проектної діяльності управління міжнародного співробітництва та туризму. Зокрема, вона назвала переваги для міста, якщо такий сайт буде: по-перше, він забезпечить цільову роботу з українськими та іноземними туристами, по-друге, буде популярним ресурсом для анонсу усіх міських заходів, а ще -  зручний пошук закладів харчування, проживання тощо, повна інформація про місто та околиці, туристичні маршрути, можливість розміщення комерційної інформації.

       Своїм досвідом у напрямку створення туристичного ресурсу під час зустрічі поділилася головний спеціаліст управління культури та туризму Рівненської облдержадміністрації Вікторія Постернак. За її словами, «важко приваблювати туристів, якщо у місті немає чогось надособливого. Тож була ідея створити «Волинь туристичну», включивши туди туристичні об’єкти усіх областей Великої Волині». Але зараз це питання на стадії розгляду.

       У місті Львові туристичний сайт уже працює, причому їх кілька. Остап Процик, радник міського голови Львова з питань промоції та зовнішніх зв’язків поділився досвідом створення Інтернет-промоції у їхньому місті за останні чотири роки.  З-поміж іншого, про що розповів Остап Процик, «робоча група з питань туризму визначила  три ключові елементи позиціонування міста: Львів – це інша Європа, Львів – місто українських цінностей, Львів – місто подій». За його словами,  співпраця орієнтована  на середній ринок вимог. В першу чергу, Україну, пострадянський простір, Польщу, німецькомовні країни.

       Керівник проекту VisitLviv.net  Ярема Дух розповів про координацію створення та виведення проекту та інші проекти, у розробці яких брав участь.

       Геннадій Друзенко – координатор програм з розвитку туризму проекту ЛІНК (м.Київ) зазначив, що ЛІНК завжди готовий підтримати гарні пропозиції. Тож може надати певні інвестиції та допомогу. «Але до процесу створення сайту необхідно залучати й бізнес. Переконати їх, що бізнес зацікавлений в туристі більше, ніж міська влада», - наголосив він.

       На завершення зустрічі заступник міського голови Василь Байцим сказав: «Важливо любити свою справу. У Луцьку потенціал не менший, ніж у Львова. Тож головний локомотив створення туристичного сайту: бажання, вміння та креатив».

 

       Відділ  інформаційної роботи міської ради

       (777904, 777946, 724727, 720665)