1. Головна
  2. Оперативна інформація

Великий українець: до 154-ої річниці від дня народження М. Грушевського

Великий українець: до 154-ої річниці  від дня народження М. Грушевського

Михайло Грушевський - видатний історик, археолог, літературознавець, соціолог, публіцист, письменник, громадсько-політичний і державний діяч. Саме з його творчою спадщиною пов'язані ідеї відродження української культури і науки, історичної свідомості й національної гідності народу. Михайло Грушевський належить до тих громадських діячів, які пізнали велич і насолоду тріумфу і гіркоту поразки, але до кінця залишилися вірними ідеї усього життя — самоствердженню свого народу. 

 

До дня народження Михайла Грушевського архівним відділом Луцької міської ради спільно з Бібліотекою-філією № 3 для дорослих відкрито виставку архівних документів.

 

На виставці представлені добірка книг, копії архівних документів: Другого Універсалу Центральної Ради з підписом М.Грушевського від 03.07.1917, протоколу засідання Української Центральної Ради від 15.03.1917 під головуванням М.Грушевського, витяг з протоколу засідання Центральної Ради про ухвалення закону про національно-персональну автономію підписаний М.Грушевським від 09.01.1918, а також копії фотодокументів: портрет Президента України УНР М.Грушевського із зображенням біля портрету герба та печатки УНР, фото М.Грушевського з родиною від 1886 року, Марія і Михайло Грушевські у рік одруження, мітинг біля пам’ятника М.Грушевському у м.Луцьку, 1990-ті роки та ін.

Запрошуємо лучан ознайомитись з документами виставки, яка розташована в приміщенні бібліотеки, що на вул. Ковельській, 56.

 

Архівний відділ Луцької міської ради