Віце-прем'єр-міністр України Володимир Кістіон ознайомився з впровадженням енергозберігаючих заходів у гімназії № 21

Сьогодні на Волині з робочим візитом перебуває Віце-прем'єр-міністр України Володимир Кістіон. У рамках поїздки він ознайомився з ходом реалізації проекту ремонту автомобільної дороги Н-17 Львів-Радехів-Луцьк та впровадженими заходами енергоефективності у Горохівській районній лікарні. Також за участю Віце-прем'єр-міністра відбудеться розширене засідання колегії Волинської облдержадміністрації.
У місті Луцьку Володимир Кістіон разом з головою Волинської облдержадміністрації Володимиром Гунчиком та міським головою Миколою Романюком відвідали гімназію № 21 імені Михайла Кравчука, де здійснено ряд енергозберігаючих заходів.
Микола Романюк розповів присутнім, що у рамках співпраці з НЕФКО тут впроваджено проект “Реалізація енергозберігаючих заходів в бюджетних установах міста Луцька”: замінено вікна і зовнішні двері на енергоефективні; утеплено стіни басейну; фасаду; відновлено теплову ізоляцію трубопроводів; здійснено модернізацію системи басейну; монтаж системи автоматичного регулювання споживання тепла (встановлено 4 ІТП); балансування системи опалення; заміну ламп розжарювання на енергозберігаючі.
Нині продовжено утеплення стін гімназії №21 за кошти бюджету міста на умовах співфінансування до наступного проекту з НЕФКО.
У рамках цього проекту також було впроваджено енергозберігаючі заходи в п'яти бюджетних закладах міста Луцька.
Також міський голова наголосив, що Луцьк активно співпрацює з НЕФКО, Європейським банком реконструкції та розвитку, Європейським інвестиційним банком, Світовим банком. Спільно з ЄБРР працюють над впровадженням проекту модернізації системи централізованого теплопостачання міста Луцька. На його реалізацію залучено 10 млн євро кредитних коштів та 4 млн євро — грант від Фонду Е5Р. Буде встановлено котел на альтернативному паливі на котельні по вулиці Боженка, індивідуальні теплові пункти у понад 200 багатоквартирних будинках, модернізовано обладнання на котельнях, ЦТП, виведено з експлуатації підвальні котельні, впроваджено автоматизовану систему управління тощо.
Микола Романюк розповів, що для реалізації проекту “Модернізація та реконструкція систем водопостачання та водовідведення у м. Луцьку” отримано позику НЕФКО у сумі 495 тис. євро. Вона надається на 4 роки. Процентна ставка кредитування – 6%. Ефект від реалізації цього проекту: економія електроенергії: 1,609 Мвт*год за рік (136,6 тис.євро на рік); скорочення викидів CO2: 1 287.2 тон на рік.
У його рамках заплановано технічне переоснащення артезіанських свердловин, насосної станції, заміна насосів, впровадження системи диспетчеризації та автоматизації процесів водопостачання.
Міський голова Микола Романюк зазначив, що нині погоджено отримання нового кредиту від НЕФКО у розмірі 10 млн грн та гранту від Фонду Е5Р – 200 тис. євро на реалізацію проекту “Підвищення енергетичної ефективності закладів бюджетної сфери міста Луцька”.
Проект передбачає ряд енергозберігаючих заходів у бюджетних установах міста (ДНЗ № 4, 13, 27, 31, гімназія № 21, ЗОШ № 1, 16, Палац учнівської молоді). Тут планується утеплити фасади, встановити ІТП, замінити вікна, модернізувати освітлення. Очікуваний ефект: чиста економія близько 2, 5 млн грн за рік.
Розповів Микола Романюк й про те, що триває робота над проектом “Енергоефективність в громадських будівлях міста Луцька”. Для його впровадження передбачається отримання кредиту у розмірі 5 млн євро від Північної екологічної фінансової корпорації НЕФКО та 2 млн євро у вигляді гранту від Фонду E5P. Проект передбачає утеплення фасадів та дахів, встановлення індивідуальних теплових пунктів, заміну вікон, модернізацію системи освітлення у 40 об’єктах бюджетної сфери.
Міський голова Микола Романюк наголосив, що загалом на впровадження енергозберігаючих заходів планується залучити близько 750 мільйонів гривень.
Окрім цього, повідомив, що у міській раді працюють над впровадженням проекту щодо закупівлі нових тролейбусів та оновлення контактної мережі. Міський голова зазначив, що зацікавлений у розвитку електротранспорту, адже це позитивно впливає на екологію за рахунок зменшення кількості маршрутних таксі. За його словами, нині Луцьк закуповує вживані тролейбуси у польських партнерів.
Голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик зазначив, що Луцьк активно залучає кошти на впровадження енергозберігаючих захотів. За його словами, результати роботи вже можна бачити.
Віце-прем'єр-міністр України Володимир Кістіон наголосив, що, насправді, Луцьк активно залучає кошти міжнародних інституцій для впровадження енергозберігаючих заходів. За його словами, наше місто одне з кращих в Україні у питанні енергозбереження, адже вдалося досягнути зменшення споживання ресурсів у межах 30 % порівняно з попереднім періодом. Володимр Кістіон наголосив: “Це вклад, який вносить місто Луцьк у загальну концепцію енергонезалежності нашої держави. Я з позитивом дивлюсь на проекти із залученням коштів міжнародних фінансових інституцій на енергозбереження, адже це дешеві кошти. Такий ресурс треба обов'язково використовувати. Енергозберігаючі заходи дають можливість економити кошти міського бюджету для оплати за енергоносії”.
Також Володимир Кістіон відзначив хорошу якість автомобільних дорів у Луцьку. За його словами, буваючи у різних містах україни йому є з чим порівнювати.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)