1. Головна
  2. Оперативна інформація

Відбулась робоча зустріч Керівного Комітету по проєкту «Енергоефективність в громадських будівлях міста Луцька»

Відбулась робоча зустріч Керівного Комітету по проєкту «Енергоефективність в громадських будівлях міста Луцька»

Продовжується робота з впровадження масштабного проєкту термомодернізації «Енергоефективність в громадських будівлях міста Луцька». Відтак, сьогодні в стінах Луцької міської ради відбулось чергове засідання Керівного Комітету за участю секретаря міської ради, виконувача повноважень міського голови Григорія Пустовіта, першого заступника міського голови Григорія Недопада, керівників виконавчих органів Луцької міської ради, представників Північної Екологічної Фінансової Корпорації «NEFCO» та технічного консультанта GARDE.

 
 
 
 

«Хочу ще раз подякувати за ту довіру, яку висловили нашому місту. На сьогодні цей проєкт став для нас флагманським, вже сьогодні ми бачимо його практичні результати. У тих спорудах, що модернізовані за програмою НЕФКО, ми вже сьогодні спостерігаємо економію енергоносіїв, бачимо як вони змінюються ззовні. А найголовніше — що це підтримано громадою, і ми не маємо жодного негативного відгука щодо реалізованих за програмою об’єктів.

Звичайно, хочеться зробити все і зразу. Проте ще більше ми хочемо, щоб мешканці міста відчули правильність та необхідність цієї програми у об’ємі, наданому НЕФКО-3», - звернувся до присутніх Григорій Пустовіт та подякував партнерам за співпрацю.

 

На зустрічі сторони обговорили хід реалізації проєкту та питання, які виникли під час його виконання.

 
 
 
 

 

Довідково:

В рамках проєкту передбачається отримання кредиту у розмірі 5 млн євро від Північної Екологічної Фінансової Корпорації та 1,3 млн євро гранту від Фонду E5P. Крім того, передбачена частка співфінансування з міського бюджету.

В рамках проєкту заплановано утеплення фасадів, дахів, встановлення ІТП, ізоляція трубопроводів, заміна вікон та дверей, модернізація системи освітлення та вентиляції у понад 30-ти будівлях бюджетної сфери.

Переважну більшість об’єктів проекту складають будівлі шкіл та дитячих садочків. Реалізація проєкту у цих будівлях є пріоритетною для міста і додатково має високу показовість заходів. Ці будівлі відвідує велика кількість лучан, вони знаходяться у різних районах міста і мають великий вплив на формування поведінки ощадливого способу використання енергоресурсів.

В результаті реалізації проекту буде досягнуто щорічної економії у розмірі 17,3 млн грн на рік. Загальна кількість зекономленої теплової енергії становитиме 10 618 Гкал/рік, електричної енергії – 639 027 кВт*год./рік, природного газу - 1 665 361 м3/рік. Загальна кількість зекономленого CO2 – 4 282 т. Період окупності проєкту становитиме приблизно 11 років.

На даний час отримано перший транш, завершені роботи з модернізації системи освітлення в навчальних та дошкільних закладах, замінено кухонне обладнання, завершуються роботи зі заміни трубопроводів опалення в Луцькому ліцеї Луцької міської ради Волинської області на вулиці Дубнівській, 32.

 

Департамент економічної політики