Відбулася конференція педагогічних працівників навчальних закладів міста Луцька

Сьогодні відбулася конференція педагогічних працівників навчальних закладів міста Луцька. У її роботі взяли участь міський голова Микола Романюк, заступник міського голови Андрій Киця, голова постійної комісії міської ради з питань соціального захисту, охорони здоров’я, материнства та дитинства, освіти, науки, культури, мови Алла Надточій, голова міського комітету профспілки працівників освіти Галина Василенко, начальник управління освіти Олег Гребенюк, начальник управління охорони здоров'я Микола Якимчук, керівники навчальних закладів міста, представники батьківської громади.
З доповіддю “Про підсумки роботи освіти міста Луцька в 2015-2016 навчальному році й основні завдання на 2016-2017 навчальний рік” виступив начальник управління освіти міської ради Олег Гребенюк.
Він повідомив, що протягом 2015-2016 року у Луцьку покращився показник охоплення дошкільною освітою дітей. На кінець попереднього навчального року у 389 групах виховувалося 10728 дітей віком від 2 до 6 років. Упродовж звітного періоду здійснювалися роботи щодо реконструкції ДНЗ №41. Цей заклад відкритий 22 серпня. Новий дитячий садочок має загальну площу понад тисячу квадратних метрів та розрахований на чотири групи, які зможуть відвідувати понад 100 дітей.
Найближчим часом розпочнуть працювати по одній додатковій групі у ДНЗ № 1 та 6, відкритих за рахунок вивільнених приміщень, у ДНЗ № 28 – додаткова група компенсуючого типу для дітей з вадами розвитку. Для функціонування додаткових груп у ДНЗ №№1, 3, 28 введено додаткових 19 штатних одиниць. У ДНЗ №№ 9, 38 діятиме 5 вікових груп з інклюзивним навчанням.
Отже, на початок року очікується 10900 дітей у ДНЗ міста. Мережа ДНЗ в місті складає 41 ДНЗ, з них 1 ДНЗ - компенсуючого типу, 5 комбінованого, 1 санаторного типу, 1 ДНЗ - у складі НВК. Показник охоплення дошкільною освітою у місті становить 83% (на сьогоднішній день по Україні лише 74% дітей віком від 3 до 5 років охоплені дошкільною освітою).
Олег Гребенюк акцентував, що міська влада приділяє увагу організації збалансованого харчування вихованців у ДНЗ. За звітний період збільшено на 5.00 грн вартість харчування дитини в день, що становить 16,00 грн в групах для дітей віком від 3-х років до 6-7-ми років, для дітей віком до 3-х років – 13,00 грн. На кінець навчального року у ДНЗ безкоштовним харчуванням було охоплено 1675 дітей (що на 814 більше у порівнянні з минулим роком), 1147 дітям із багатодітних сімей оплату за харчування зменшено на 50 %. Загалом на забезпечення харчування дітей у ДНЗ з міського бюджету у 2016 році виділено 10 млн 901 тис. 300 грн.
У 2015-2016 навчальному році в місті функціонувало 26 денних, одна вечірня школи, один навчально-реабілітаційний центр та одна приватна школа, в яких навчалися 23882 учнів.
У 2015-2016 н. р. предметні олімпіади проводились з 20 базових дисциплін у яких в ІІ (міському) етапі взяли участь 1623 учнів (672 призери).
За підсумками ІV (всеукраїнського) етапу олімпіад 2016 р. школярі міста здобули 27 Всеукраїнських перемог (у 2015 році 17), серед них ІІ – 10 учнів, ІІІ – 17 учнів. Переможцями стали учні навчальних закладів №№ 1, 5, 9, 14, 18, 21, 26.
На міський етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів було подано 241 робота членів шкільних філій міського учнівського наукового товариства «Ерудит». Усього переможцями міського конкурсу визнано 127 учнів: перших місць – 46, других – 47, третіх — 34.
На підставі висновків журі на Всеукраїнських турнірах отримано 43 дипломи учнями за зайняті призові місця.
Завершується літній оздоровчий період. У 2016 році на оздоровлення з бюджету виділено 3 571 109 грн. За літні канікули у 26 таборах з денним перебуванням всього відпочинком охоплено 3748 дітей (3325 дітей пільгових категорій за кошти міського бюджету).
Міська рада стимулює до роботи творчих педагогів. Зокрема, на виплату винагороди педагогічним працівникам у 2016 році заплановано 1 млн 989 тис. 175 гривень.
“Одним із головних чинників успішної роботи нашої галузі є зміцнення матеріально-технічної бази закладів освіти, створення належних санітарно-гігієнічних умов для навчання дітей. Цьому велику увагу приділяє міська влада”, - сказав Олег Гребенюк.
В обговоренні доповіді взяли участь керівники навчальних закладів, педагоги-новатори. Галина Василенко зазначала, що освітянам повною мірою виплачена заробітна плата з усіма доплатами. Вона подякувала Миколі Романюку, депутатам міської ради за винагороди педагогічним працівникам у розмірі 20 % посадового окладу та матеріальну допомогу працівникам освіти на оздоровлення.
Депутат міської ради Алла Надточій у своєму виступі акцентувала, що луцькі школи дають не тільки якісні знання, а й сприяють формуванню творчої особистості. Вона також відзначила, що у ДНЗ дуже хороші напрацювання щодо підготовки дітей до школи. Також розповіла, що депутати міської ради створили програму підтримки вчителів-новаторів “Успішний педагог”.
Міський голова Микола Романюк, перш за все, висловив слова вдячності усім педагогам за хорошу роботу у минулому навчальному році, акцентуючи, що освіта міста Луцька має високі показники на загальнодержавному рівні, адже у нас працюють творчі, талановиті, відповідальні педагоги. Він поінформував присутніх про основні заходи, які будуть реалізовані для покращення матеріально-технічної бази закладів освіти, залучаючи кошти міського бюджету та кошти міжнародних фінансових інституцій. Зокрема, планується до кінця року додатково до бюджету розвитку міста залучити зовнішніх інвестицій на понад один мільярд гривень.
Залучаючи кошти НЕФКО (Північна екологічна фінансова корпорація) буде можливість реалізувати енергоощадні заходи у більшості ДНЗ та НВК.
Міський голова запевнив, що у наступному році також будуть виділятися кошти на роботу з обдарованими дітьми та на оздоровлення освітян.
На завершення зустрічі Микола Романюк ще раз подякував керівникам, колективам навчальних закладів міста, батьківській громаді за співпрацю та вручив подяки освітянам за належну підготовку до нового навчального року.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)