1. Головна
  2. Оперативна інформація

Відбулася робоча зустріч з реалізації проекту “Урбаністичні стратегії в історичних містах, скеровані громадою”

   Сьогодні у конференцзалі Палацу культури міста Луцька відбулася робоча зустріч з реалізації проекту “Урбаністичні стратегії в історичних містах, скеровані громадою” за участю національного координатора проектy Олександра Буценка, заступника міського голови Андрія Киці, начальника управління культури міської ради Тетяни Гнатів, членів робочої групи з реалізації проекту у Луцьку та учасників місцевої групи зацікавлених осіб.

    Тетяна Гнатів коротко поінформувала про мету проекту, що допоможе залучити інвесторів у розвиток Старого міста. Вона розповіла, що проект стартував на початку січня 2015 року, коли був оголошений конкурс серед українських міст на право бути пілотним. На основі поданих заявок від міст експерти визначили переможцем місто Луцьк, про що було повідомлено листом від Міністерства культури України Луцькому міському голові.

    Проект COMUS реалізуватиметься в шести країнах Східного партнерства – Азербайджані, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдові та Україні, від кожної з яких представлене одне пілотне місто і два супровідні міста, що братимуть участь у навчальних тренінгах та конференціях. Від України такими містами є ще Жовква (Львівська область) та Прилуки (Чернігівська область). Вона також озвучила проектні пропозиції, напрацьовані робочою групою, що стосуються створення Центру міжкультурного діалогу в будинку на вул. Драгоманова,1 та сучасного інтерактивного музею міста в будинку на вул. Данила Галицького, 1а, також виготовлення проекту зовнішнього входу в підземелля під пам’яткою архітектури національного значення Келії монастиря єзуїтів на вул. Кафедральна, 6.

    Олександр Буценко додав, що COMUS - це спільний проект Ради Європи та Європейської Комісії, включений до Плану дій Ради Європи для України. Партнером проектує Організація міст всесвітньої спадщини, мережа яких у Європі становить 141 місто, та Міністерство культури України. Тривалість проекту – 30 місяців. Фінансування проекту на шість країн складає понад 600 тис. євро.

   Свої ініціативи щодо реалізації проекту висловили краєзнавці, архітектори представники громадських організацій.

 

 

   Відділ інформаційної роботи міської ради

   (777904, 777946, 724727, 720665)