Відбулось засідання круглого столу щодо призначення і надання населенню компенсації додаткових витрат на оплату комунальних послуг в умовах підвищення цін і тарифів на послуги

Сьогодні в департаменті соціальної політики Луцької міської ради відбулось засідання круглого столу на тему: «Призначення і надання населенню компенсації додаткових витрат на оплату комунальних послуг в умовах підвищення цін і тарифів на послуги», організованого департаментом соціального захисту населення Волинської обласної державної адміністрації спільно з департаментом соціальної політики Луцької міської ради.
Метою заходу є підвищення рівня поінформованості населення міста про посилення соціального захисту шляхом надання компенсації додаткових витрат на оплату комунальних послуг в умовах підвищення цін і тарифів.
Участь у заході взяли представники підприємств, що надають житлово-комунальні послуги, об'єднань співвласників багатоквартирних будинків, громадських організацій та засобів масової інформації.
Із вступним словом до присутніх звернулась заступник директора департаменту соціальної політики Луцької міської ради Тетяна Корецька, яка коротко ознайомила із метою круглого столу, передумовами його проведення, а також запросила учасників до активного обговорення тематики заходу.
Заступник директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Сербіненко поінформувала присутніх про ще один вид соціальної допомоги, який набуває чинності з 1 липня цього року: надання компенсацій додаткових витрат на оплату комунальних послуг в умовах підвищення цін і тарифів на ці послуги.
Було зазначено, що дана компенсація розповсюджується лише на такі види комунальних послуг як теплопостачання, газопостачання та підігрів води. Вона дорівнюватиме різниці між платою за вищеперераховані послуги до подорожчання і після.
Також ознайомила із основними положеннями Порядку призначення і надання населенню компенсацій затвердженого Кабінетом Міністрів України.
Зокрема, зосередила увагу на тому, хто матиме право на таку компенсацію, які документи необхідно для цього подати та умови припинення надання компенсації.
Так, отримати компенсацію має можливість лише та родина, місячний дохід якої не перевищує прожиткового мінімуму. Приміром, якщо в сім’ї проживає четверо осіб, а саме чоловік, який отримує 2500 гривень зарплати, дружина заробляє 1500 гривень і вони виховують двоє дітей до 6 та 18 років, то їхній сукупний середньомісячний дохід становитиме 4000 гривень. Прожитковий мінімум на кожного дорослого та дитину до 18 років дорівнює 1286 гривень, а на дитину до 6 років – 1032 гривні. Отож в такому випадку сукупний прожитковий мінімум для цієї сім’ї дорівнює 4754 гривні. Звичайний арифметичний підрахунок доводить, що друга цифра більша за фактичний дохід родини на 754 гривні, а значить ця родина має право на компенсацію від держави.
Для того, щоб отримати компенсацію, необхідно звернутися до органів соціального захисту населення із заявою, до якої додати довідки про склад зареєстрованих у житловому приміщенні осіб та про доходи членів сім’ї.
Під час заходу учасники круглого столу, зокрема представники громадських організацій та підприємств, що надають житлово-комунальні послуги мали можливість отримати відповіді спеціалістів на усі запитання щодо особливостей порядку надання компенсації додаткових витрат на оплату комунальних послуг в умовах підвищення цін і тарифів на послуги.
Департамент соціальної політики