1. Головна
  2. Оперативна інформація

Відбулося чергове засідання тимчасової міжвідомчої комісії з питань подолання негативної екологічної ситуації у місті Луцьку

Участь взяли перший заступник міського голови Григорій Недопад, заступник міського голови Костянтин Петрочук, члени робочої групи, представники ТзОВ “БіоПек”, ініціативна група лучан “За чисте повітря!”, які спільно із владою шукають шляхи подолання цієї проблеми.

Як зазначила на початку начальник відділу екології Оксана Тарабанюк, 5 серпня отримали 33 звернення від мешканців Веересневого та ДПЗ, 6 серпня- 25 звернень, 7 серпня - 12, та 8 серпня (до 17 години) - 7 звернень. “Спостерігається динаміка зменшення кількості звернень щодо неприємного запаху. Разом із тим, підприємство “БіоПек” вживає заходів із ліквідації запахів на полях фільтрації. Продовжуються роботи із засипання третього мулового майданчика, а до кінця тижня обіцяють завершити засипання четвертого майданчика.

Окрім цього, ми отримали лист від ДП “Укрспирт”, у якому вони зазначають, що виробництво біоетанолу в межах своєї діяльності не здійснюють.

Також отримали відповіді від деяких сільгосппідприємств, які приймають мелясну барду на переробку, однак вони так і не надали відповідь стосовно об’ємів закупівлі барди, адже це конфіденційна інформація згідно укладеної угоди.

Надійшла зведена інформація із Держпродспоживслужби. Вони констатують, що згідно надісланих нами протоколів, встановлено перевищення ГДК аміаку, сірководню, оцтової кислоти на полях фільтрації. За перевищення цих концентрацій було накладено штраф на голову правління ПрАТ “Гнідавський цукровий завод” та видано припис щодо припинення експлуатації промислового майданчика №2, рекультивації мулових майданчиків. Термін виконання припису — до 1 вересня 2019 року. Після закінчення терміну виконання припису буде проведена позапланова перевірка”, - акцентувала Оксана Тарабанюк.

Зі свого боку, додала Оксана Тарабанюк, міська рада надіслала лист голові Державної служби із надзвичайних ситуацій щодо організації додаткового стаціонарного поста у місті Луцьку для спостереження за станом атмосферного повітря. Також проводиться підготовка до проведення екологічного аудиту.

За словами начальника відділу “Група швидкого реагування” департаменту муніципальної варти Юлії Гоголь, на лінію швидкого реагування також надходять звернення щодо смороду та про факти імовірного зливу нечистот. Інспектори департаменту муніципальної варти регулярно проводять моніторинг на зазначених територіях. Зокрема, було виявлено факти незаконної врізки у центральну каналізацію у мікрорайоні Вересневе. Було обстежено 145 будинків у Вересневому, на вулицях Львівській, Тарасова та Володимирській, і у сотні будинків було виявлено вигрібні ями, без підключення до каналізації. Подібні випадки виявили і на Вишкові. Також на предмет незаконних врізок буде обстежено Балківський масив.

Начальник управління охорони здоров’я Микола Якимчук додав, що з часу останнього засідання нових звернень до медичних закладів зі скаргами на погіршення стану здоров’я не надходило.

Директор КП “Луцькводоканал” Віктор Гуменюк розповів, що підприємство працює в штатному режимі та без будь-яких порушень. Жодних сторонніх запахів поблизу каналізаційно-насосних станцій не було.

Перший заступник міського голови Григорій Недопад зачитав присутнім витяг із протоколу громадських слухань, де зазначено розподіл обов’язків усіх відповідальних осіб щодо його виконання. За його словами, за виконання пункту 1 відповідає КП “Луцьководоканал”, ЛСКАП “Луцкспецкомунтранс”, пункту 2 — ПрАТ “Гнідавський цукровий завод”, департамент муніципальної варти, пунктів 3, 4, 6 — відділ екології міської ради, пункту 5 - юридичний департамент міської ради. Усі зобов’язання на сьогодні виконуються.

Потому громадські активісти розповіли про свої враження після ознайомлення із роботою КП “Луцькводоканал”, каналізаційно-насосних станцій та очисних споруд “Луцькводоканалу” у селі Липляни. Вони відзначили, що підприємство дбає про якість питної води, про її достатнє очищення. Додали також, що запах на очисних спорудах зовсім не схожий на той, що дошкуляє лучанам, і не є таким різким та неприємним, відчувається лише у межах санітарно-захисної зони.

Наступне засідання міжвідомчої комісії відбудеться у понеділок, 12 серпня.

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)